Balotelli szárnyakat adott a középcsapatnak: a Nice élre állt!

""

Baysse kapufás fejesgólja után Balotelli duplázta meg a hazai előnyt a 30. percben, amikor a jobb szélről indulva húzott befelé, és lövése után a hosszú alsóba pattogott a labda.

A második félidő közepén Super Mario mintha a puszta jelenlétével vonzotta volna magához a játékszert, majd egyből, a kapusnak esélyt sem hagyva helyezett a kapuba (3-0).

A tizenegyesspecialista Balotelli mesterhármast is lőhetett volna, de a 84. percben már nem volt a pályán, amikor büntetőhöz jutott a Nice, s ezt bánhatták is a piros-feketék, mert az olasz sztár helyére beállt Alassane Pléa nem tudott élni a nagy lehetőséggel. Pléa két perc múlva jóvátette hibáját, fejesből állította be a 4-0-s végeredményt.

Ligue 1, 6. forduló, szerdai játéknap:
Nice-Monaco 4-0 (Baysse 18., Balotelli 30., 69., Plea 86.; kiállítva: Bakayoko 84., Monaco)

Videón a gólok:

További eredmények: Angers-Caen 2-1, Guingamp-Lorient 1-0, Lyon-Montpellier 5-1, Metz-Bordeaux 0-3, Nantes-St. Étienne 0-0, Bastia-Nancy 0-0. Később: Rennes-Marseille, 21:00. Kedden játszották: PSG-Dijon 3-0, Lille-Toulouse 1-2.

A bajnokság állása (élmezőny): 1. Nice 14 pont, 2. PSG 13 (15-4), 3. Monaco 13 (13-8), 4. Bordeaux 12 …