Balotelli góljaival győzött a City Birminghamben

A Manchester City sorozatban három tétmeccsét is elveszítette az elmúlt hetekben, így éppen itt volt az ideje annak, hogy a sztárokkal teletűzdelt Mancini-csapat mutasson valamit.

És így is történt. Az első tíz perc kiegyenlített játéka után nagyobb sebességre váltottak a vendégek, majd úgy harminc City passz után Carlos Tevez lövése kerülte el kevéssel a kaput. A manchesteri csatár végig harcosan játszott, s a 20. percben ő készítette elő a vendégek vezető találatát: az argentin David Silva átfordítása után passzolta be a labdát az ötös sarkánál, a berobbanó Balotelli pedig estében talált a kapuba (0-1). A renitens támadó öt perccel később ismét eredményes tudott lenni, miután Silva indítását kezelte le a tizenhatos vonalánál, majd Shorey mellett a kapu jobb oldalába tüzelt (0-2). A City a folytatásban is lendületben maradt, pontrúgásokkal és távoli kísérletekkel veszélyeztették a támadásban keveset mutató WBA kapuját, de több gól már nem esett a félidőben.

A második játékrész elején Carson kapusnak kellett lehúznia pár veszélyes beadást, a folytatásban viszont már nem a futballé volt a főszerep. A vendégek gólszerzője, Mario Balotelli 10 perc alatt két sárgalapot is kapott, utóbbi szituációnál a földön fekvő Mulumbut taposta meg, ezért kiállították. A 82. percben a sértett is mehetett zuhanyozni, Mulumbu ugyanis hátulról érkezve szabálytalankodott Carlos Tevezzel szemben, így azonos létszámban zárták a felek a találkozót.

Roberto Mancini együttese egy félidőnyi jobb játékkal győzött a West Brom otthonában, amivel pontszámban beérte a tabella harmadik helyezettjét, az Arsenalt.

West Bromwich Albion – Manchester City 2-0 (2-0)
Birmingham, The Hawthorns. Vezette: Lee Probert

West Bromwich: Carson – Cech (Barnes, 60.), Tamas, Ibanez, Shorey – Thomas, Scharner, Mulumbu, Brunt – Fortune (Odemwingie, 60.) Cox (Miller, 80.)
Manchester City: Hart – Zabaleta (Kolarov, 88.), Kolo Toure, Kompany, Boateng- Yaya Toure, de Jong, Barry- Tevez, Adebayor, Silva (Johnson, 68.)
Gólszerző: Balotelli (20., 26.)
Kiállítva: Mulumbu (81.), Balotelli (63.)