Bajnokok Ligája: íme a Debrecen lehetséges ellenfelei
Az 1973-ban alapított BATE Boriszov (ФК БАТЭ Барысаў), a fehérorosz bajnokcsapat, már kétszer szerepelt a Bajnokok Ligájában, és szintén kétszer kvalifikálta magát az Európa Liga csoportkörébe. Hazai mérkőzéseit a Boriszov városi stadionban játssza, de nemzetközi meccseit a nem megfelelő létesítmény miatt a Dinamo Minszk otthonában rendezik, melynek kapacitása 40 ezer fő.
A két Bajnokok Ligája-szereplés közül a tavalyi volt az emlékezetesebb, hiszen a BATE a selejtezők sikeres abszolválása után, ahol az északír Linfield, a litván Ekranas, és a Videotont búcsúztató, Szabics Imrével felálló Sturm Graz együttesét győzték le, bejutottak a csoportkörbe ahol a címvédő Barcelona, az AC Milan, és a cseh Viktoria Plzeň várt a fehérorosz alakulatra. A mérkőzésekben sok köszönet nem volt, bár a Milan elleni döntetlen azért jelzi a csapat erejét, más kérdés, hogy az olaszoknak az eredmény akkor már gyakorlatilag nem számított. A BATE a csoport negyedik helyén végzett, köszönhetően annak, hogy az utolsó fordulóban hazai pályán kaptak ki a csehektől, így elúszott az Európa Liga-indulást jelentő harmadik hely is.
A fehérorosz csapatban mindössze három légiós játszik, a brazil Maycon, az örmény Badoyan és a szerb Marko Simic. A csapat edzője Viktor Goncharenko, a mindössze 35 éves szakembert 2007-ben nevezték ki a csapat élére. A BATE Borisov a Bajnokok Ligája selejtezőjének második körében 3-2-re nyert a Vardar Skopje ellen hazai pályán, mégpedig úgy, hogy Vitalij Rogyinov a 92. és a 94. percben lőtt góljaival fordított.
A Debrecen másik lehetséges ellenfele a macedón Vardar Skopje (ФК Вардар Cкoпje) valamivel nagyobb múlttal rendelkező csapat, mint a fehérorosz gárda, legalábbis ami az alapítás évét illeti, a hatszoros bajnokcsapatot 1947-ben alapították a Vardar nevű moziban. Az új klub az FK Pobeda és az FK Makedonija egyesüléséből jött létre, és eredetileg kékben pompáztak a labdarúgók, amit hamarosan felváltottak a vörös-fehér színek, a végleges, ma is látható összeállításukat, ami a vörös-fekete, az 1963-as skopjei földrengés után kapták.
1961-ben nyerték meg első nagy trófeájukat, a jugoszláv kupát, majd 1987-ben a Partizan Beográd megbüntetése után a bajnoki címet is megnyerték. Egy évvel később azonban a fővárosi klub büntetését visszavonták, így a Vardar trófea nélkül maradt. Macedónia függetlenné válása után zsinórban három bajnoki címet nyert az alakulat, majd hét szűk esztendő után 2002-ben sikerült újra megnyerni a makedón első osztályú bajnokságot, melyet 2004-ben újabb siker követett. 2007-ben a kiesés szele is meglegyintette a csapatot, de az új vezetésnek köszönhetően 2012-ben újra a csúcsra ért a gárda, és ismét elindulhatott a Bajnokok Ligájában.
A Vardar Skopje a nemzetközi mérkőzésein a II. Fülöp Arénában játszik, melynek kapacitása 33 460 fő, a stadion összes ülőhelye fedett. A Vardar Skopje jelentős kupamúlttal rendelkezik, bár kiemelkedő eredményt nem értek el, hacsak a Dinamo Bukarest 1985-ös kiverését az UEFA-kupából nem tekintjük annak. Magyar csapattal az 1994-95-ös UEFA-kupa selejtezőjében találkoztak, a Békéscsaba a skopjei 1-1 után itthon 1-0-ra győzött, és ezzel elütötte a további küzdelmektől a makedón csapatot.
A makedón bajnoknál hét idegenlégiós játszik, a négy szerb játékos mellett találhatunk két nigériai, és egy spanyol focistát is. A gárda edzője Ilčo Gjorgioski, a 40 éves szakember kétszeres makedón bajnoknak mondhatja magát, a Vardar előtt a makedón ifjusági válogatottaknál edzősködött.