Kézilabda

Bajnoki címmel búcsúzott az MKB Veszprém Mocsaitól

A veszprémi játékosok a válogatott elfoglaltságok (világbajnoki selejtező, olimpiai felkészülés) jelentette újabb megterhelések előtt magukkal szúrtak ki azzal, hogy eltékozoltak egy hetet a szabadságukból. Az MKB már Szegeden begyűjthette volna huszadik bajnoki címét, de a meccs elejétől fogva csak futott az ihletettebben és eltökéltebben játszó hazaiak után, így a szezonban már másodszor is kikapott Szegeden. A harmadik meccsen viszont minden eldől: vagy a Veszprém megőrzi hazai veretlenségét és nyer immár sorozatban ötödik alkalommal bajnokságot, vagy a Szeged hatalmas bravúrral térdre kényszeríti ellenfelét idegenben is, és lesz fennállása során harmadszor aranyérmes.

Óriási Tatai-védéssel indult a találkozó, ennek köszönhetően a Szeged szerezte meg a vezetést, Prodanovic révén, de Vujin az ellentámadásból egyenlíteni tudott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nyolcadik perc végén tudott először két góllal vezetni a Veszprém, Iváncsik Gergő gólja alakította az állást 6-4-re. Az első félidő közepére állandósult a hazaiak két gólos vezetése, a Szeged pedig kapust cserélt, Tatai az első nagy védésén kívül nem tudott többet hozzátenni a mérkőzéshez. A helyére beállt Mikler jobb teljesítményt nyújtott, védéseinek köszönhetően felzárkózott a Szeged, 8-8.

""

Mikler beállítása óriási húzásnak bizonyult, a veszprémi játékosok elbizonytalanodtak, a Szeged pedig átvette a vezetést. A 21. percben tudott egyenlíteni a hazai gárda, Terzic gólja jelentette a 10-10-et. A 26 percben kettős emberhátrányba került a Szeged, 13-13-as állásnál. Vadkerti óriási játék után így is növelni tudta a vendégek előnyét, a Veszprém azonnal egyenlített, 14-14. A hazaiak merázták magukat, és a 29. percben ismét kettővel vezettek, 16-14 volt az állás ekkor. Rá tudott még egyet tenni a Veszprém, 17-14-es bakonyi vezetéssel vonultak a csapatok a félidei pihenőre. Az első játékrész méltó volt a bajnoki döntőhöz.

Remekül kezdte a második játékrészt a Veszprém, Vujin és Császár megállíthatatlannak bizonyult, két hazai gólal szemben a Szeged egyet sem tudott felmutatni a   második félidőben, az első hat perc alatt. Az állás 19-14 volt a hazaiak javára. Egészen elképesztő negatív sorozatot produkált a Szeged, a második játékrész első 14 percében képtelenek voltak gólt dobni a Tisza-partiak. Zubai törte meg a vendégek gólcsendjét, ám az eredményjelző tábla ekkor már 23-15-öt mutatott. A záró tíz percre tizet számolhatott a veszprémi közönség, a mérkőzés eldőlt, a szegediek már csak azon ügyködhettek, hogy becsülettel hozzák le a bajnokság utolsó perceit. Fazekas óriási formában védte a hazaiak kapuját, a hazai nézők már elkezdték ünnepelni a bajnoki címet. Iváncsik ötödik góljával alakult az állás 26-16-ra.

A hajrára kiengedett a Veszprém, igazi jutalomjátékká téve a távozó Mocsai Lajos és Fazekas Nándor búcsúmérkőzését, a Szeged két góllal közelebb tudott férkőzni a hazaiakhoz, egy percel a találkozó vége előtt 29-21-re vezetett a Veszprém. A bakonyiak száz százalékosan fejezték be az idei kiírást, és megnyerték a klub fenállásának 20. bajnoki címét.

""

Az összecsapás után Mocsai Lajos meghatódva nyilatkozott:

"Nagyon nehéz beszélnem, hiszen öt éve jöttem ide, és fantasztikus emlékeim vannak Veszprémből. Köszönöm a közönségnek és a játékosoknak, akik végigcsinálták velem azt az időszakot. Úgy váltam el a vezetőktől, hogy lesz még ennek folytatása. Köszönöm Veszprémnek, hogy befogadott, köszönöm a támogatást, és köszönöm az elmúlt éveket."

Mocsai utódja a spanyol Antonio Carlos Ortega lesz, aki három évre kötelezi el magát. A 40 éves szakember korábban a spanyol élvonalban érdekelt Antequera trénere volt. Játékosként az FC Barcelonával minden létező trófeát begyűjtött, BL-t, EHF Kupát, KEK-et, Európai Szuperkupát nyert, ezen felül spanyol bajnok, kupagyőztes, Szuperkupa-győztes volt. A 2000-es sydneyi olimpián bronzérmes volt a spanyol válogatottal, majd 2005-ben vonult vissza.

A kilenc magyar bajnokságot nyerő, szintén búcsúzó Fazekas Nándor szerint a védekezésnek köszönhette a sikert a veszprémi alakulat:

"A második félidőben frissebbnek éreztem magam, a védekezést mindenki kellő komolysággal vette. A kilencedik magyar bajnoki címem miatt nagyon boldog vagyok, fantasztikus érzés. Ez a klub óriási sikereket ért el, egy játékos pályafutásában benne van a távozás is, úgy fogalmaznék, hogy egyszer itt, máskor máshol."

Marco Vujin, aki hat év után hagyja el a Veszprémet, megköszönte a városnak a szép éveket:

"Mindenképpen bajnoki győzelemmel szerettem volna búcsúzni. Nagyon szép hat évet töltöttem itt, köszönettel tartozom a Veszprémnek.A második félidőben jobban védekeztünk, ennek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. Egyszer talán még visszatérek ide játszani."

A rivális gárda mestere, Skaliczki László csak annyit jegyzett meg, hogy gratulál a hazaiaknak, és az a csapat, amelyik több mint negyedórán át nem tud gólt szerezni, egyszerűen nem érdemel győzelmet.

MKB Veszprém-Pick Szeged 29-21
Kézilabda bajnoki döntő, 3. mérkőzés
Gól: Vujin 8/2, Terzic 7, Iváncsik G. 6, Sulic 3, Császár 3/1, Gulyás 2, illetve Prodanovic 6/3, Ancsin 3, Zubai 3, Sulc 3, Vadkerti 2, Lékai 2, Buday 1, Pribanic 1