Küzdősportok

Bacskai megvédte a címét! – Nem volt kérdés!

Kovács Pál bemutatkozott profiként, de nem ilyen győzelemre számított. Ellenfele, Ericles Torres sérülés miatt az első menet után feladni kényszerült a találkozót.

„Nem így szerettem volna nyerni, nagyon sajnálom, hogy megsérült az ellenfelem. A győzelem miatt természetesen boldog vagyok, és úgy érzem az első menetben domináltam is. Nagyon tetszik ez az egész, és bízok benne, hogy lesz még több lehetőségem profiként mérkőzni.”

""

Magyar Kinga a WBC nagyváltósúlyú Francophone címéért húzott kesztyűt a szerb Olja Kjajic ellen. Az első menetben Kinga egyértelműen dominált, a szerb ellenfele még nem találta a ritmust. A második menet is egyértelmű volt, ekkor úgy tűnt, ez a mérkőzés nem fog végig menni. A harmadik menet sem hozott sok újdonságot, Kinga tanárian bunyózik, Olja nem találja az ellenszert ellene, aki a negyedik menet végére, már alig áll a lábán. Olja nem bírta folytatni a találkozót a szünet után! Magyar Kinga a WBC bajnoka!

""

Tóth László sérüléséből visszatérve egy olasz ellenféllel, Francesco Lezzi ellen bunyózott. A mérkőzés nagyon egál szagúnak bizonyult sokáig, az olasz rendkívül kellemetlen ellenfélnek bizonyult, László próbálkozott előre törni folyamatosan. A találkozó végigment, a pontozók pedig döntöttek. Egyhangú pontozással Tóth László örülhetett!

""

Krämer Péter és Görbics Gábor a betöltetlen középsúlyú magyar bajnoki címért harcolt. A két versenyző idén júniusban már megmérkőzött egymással, akkor 10 menet után döntetlen eredmény született, melyet mindkét fél azóta is vitat. Az első menet azt hozta, amit elvártunk: parázs csatát. Mindkét fél taktikusan, okosan, de nagyon bekezdett. Voltak kemény pofonok, viszont látni lehetett, hogy ha végig megy, ezt a meccset is nehéz lesz eldönteni, hogy ki nyeri. A második menetet inkább Görbicsnek lehetett adni, de kőkemény pofonok csattantak. A nézők hangja egy remek visszajelzés, miszerint egy nagyon jó meccset láthattunk. Eldobtam a billentyűzetem! A harmadik menet már inkább Kramernek volt adható.

Ahogy telt az idő, a felek fáradtak, de az iram nem lassult a pofonok pedig ültek. A hatodik menet végén, még időn túl Görbics oda is ütött Kramernek. Hihetetlen csata volt. Végig ment megint a tíz menet. Ki gondolta volna, igaz? A győztes végül 94-96, 96-94, 95-95 senki. Döntetlen lett ismét a mérkőzés.

""

A budapesti Folyondár sportcsarnokban védte meg először WBO nagyváltósúlyú interkontinentális bajnoki címét Bacskai Balázs. Bacskai ellenfele a rutinos argentin, Guido Nicolas Pitto volt a 10 menetre kiírt összecsapáson. Bacskai tanárian kezdett. Remekül irányította a mérkőzést, és ráerőltette az akaratát az ellenfelére. Benji ment előre, többször is megszorongatta ellenfelét, de Pitto állta a sarat. A közönség kérte a kiütést Bacskaitól. Végig ment a tíz menet, de nem lehetett panasz, hiszen Benji nagyszerűen teljesített, a szurkolók pedig minden pillanatát imádták a mérkőzésnek. Egyhangú pontozással a győztes Bacskai Balázs lett!