Tenisz

Babosék sima győzelemmel jutottak tovább

Babos Tímea – oldalán Kristina Mladenoviccsal – könnyedén jutott túl az első fordulón a női párosok versenyében az amerikai nyílt teniszbajnokság csütörtöki napján.

A világbajnok magyar, francia duó a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai, mexikói kettőst múlta felül két sima játszmában.

Az egyesben egyaránt kiesett Babos és Mladenovic az első szettben 4:0-ra elhúzott, majd dupla brékelőnyét megőrizte a játszma végéig (6:2). A második felvonás pontosan ugyanilyen forgatókönyv szerint zajlott, így 59 perc alatt győzött az első helyen kiemelt párosuk.

Babosék ellenfele a nyolcaddöntőben a Gabriela Dabrowski, Alison Riske kanadai, amerikai duó lesz.

női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia 1.)-Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói) 6:2, 6:2

Borítókép: Fred Lee/Getty Images

Sport365.hu – 45 éve nem volt ilyen: Fucsovics győzelmével a legjobb 32 között

Fucsovics Márton öt szettben legyőzte csütörtökön a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, így a legjobb 32 közé jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon. 45 évnek kellett eltelnie, de 1975 után újra van magyar férfi játékos a US Open harmadik körében!!!