Wimbledon

Babosék nem jutottak be a legjobb négy közé Wimbledonban

Kép forrása: Facebook/Hungarian Tennis

A magyar-ukrán duó egy amerikai kettős ellen búcsúzott a füves pályás Grand Slamen

Babos Tímeára és párostársára, az ukrán Nadja Kicsenokra a negyeddöntő várt szerdán a wimbledoni teniszbajnokságon. Az ellenfél pedig a Caroline Dolehide, Desirae Krawczyk amerikai duó volt.

Az első szett „magyar” szempontból tükörsimára sikeredett, hiszen 26 perc és hét gém kellett hozzá, hogy Babosék megszerezzék a játszmagyőzelmet.

A második felvonás pontosan ellentétes előjelű volt, hiszen az amerikai kettős háromnegyed óra alatt, egy 6:2-es részsikerrel egyenlített. Jöhetett a mindent eldöntő rövidített játszma.

Amiben aztán Babosék ott folytatták, ahol az előzőt abbahagyták, vagyis nyert labda nélkül veszítették el a döntő szettet, így számukra befejeződött a füves pályás Grand Slam.

női páros, negyeddöntő:
Caroline Dolehide, Desirae Krawczyk (amerikai, 7.) – Babos Tímea, Nadja Kicsenok (magyar, ukrán) 1:6, 6:2, 6:0