Tenisz

Babos Tímea szenzációs sikere: "Életem legjobb eredményét értem el"

A viadal honlapja szerint a másik elődöntőben Arn Gréta – szintén óriási küzdelemben – nyerő állásból vesztett a román Alexandra Cadantuval szemben.

A mindössze 18 esztendős Babos 2 óra 27 perc alatt verte meg a második helyen kiemelt Erranit. Az első játszmát viszonylag simán nyerte meg a magyar teniszező, sőt a folytatásban, 5:3-ra elhúzott és kétszer is a mérkőzésért adogathatott. Tapasztalt riválisa azonban kiegyenlített, majd könnyedén megnyerte a rövidítést. A mindent eldöntő utolsó felvonásban ismét a soproni játékos kerekedett felül, győzött és ezzel eddigi pályafutása legjobb eredményét elérve, bejutott a fináléba, ahol világranglistán 110. Cadantu lesz az ellenfele.

A másik elődöntős összecsapáson a hatodik helyen kiemelt Arn az elvesztett első szett után nagyon összekapta magát, egy rövidítéssel befejeződött játszmában egyenlített. A harmadik szettben a magyar teniszező már 5:3-ra vezetett és 30-0 volt a javára, ám nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, 21 esztendős ellenfele sorozatban négy játékot nyerve verekedte be magát a fináléba.

"Nagyon nagyon boldog vagyok, életem legjobb eredményét értem el" – nyilatkozta a győztes meccs után Babos. "Ellenfelem nagyon tapasztalt teniszező, remek játékos, ezért külön örülök a sikernek. Jól ment az adogatásom, ez átsegített a nehezebb pillanatokon."

A rangsorban jelenleg 107. Babos, aki hétfőtől – csak eddigi eredményével – már a hetvenedik hely környékén lehet a világranglistán, WTA-tornán még nem találkozott egyesben Cadantuval. Tavaly egy ITF-viadalon játszottak, akkor a román játékos győzött három szettben.

Babosnak ez még csak a negyedik WTA-tornája, a múlt héten elődöntős volt Bogotában, azt megelőzően mindössze egy (!) győzelme volt – tavaly Budapesten – a sorozat főtábláján.

A finálé magyar idő szerint éjfél körül kezdődik.