Az utolsó percekben dőlt el a BL-indulás a Premier League-ben

A Chelsea biztosan hozta a győzelmet a Bajnokok Ligájáért a Premier League utolsó fordulójában. Az ötödik BL-hely pedig a legszerencsésebb vesztesé lett
A kiesés már korábban eldőlt. Mint ahogy az is, hogy mely csapatok harcolják ki a nemzetközi kupaindulást a Premier League-ből.
Az utolsó forduló viszont egy nagyon fontos dologról kellett, hogy döntsön. Az utolsó két Bajnokok Ligája induló csapatról.
Ez pedig tényleg a legvégén dőlt el.
Az angol Premier League 38., utolsó fordulójában ugyanis a Manchester City kétgólos győzelemmel biztosította be a harmadik helyet és a Bajnokok Ligája indulást a Fulham vendégeként.
A Chelsea a Nottingham otthonában aratott 1-0-ás győzelemmel lett negyedik. A Nottingham, így a Konferencia-liga selejtezőjében indulhat a nyáron.
A Newcastle United ugyan kikapott hazai környezetben 1-0-ra az Evertontól mégis jól „járt.”
Hiszen Emiliano Martínez „gondoskodott arról”, hogy elbukja a BL-t a csapata. Mert az első félidőben a kiugró Rasmus Höjlundot gyakorlatilag letarolta, amiért kiállították.
A piros lap a hajrában bosszulta meg magát, amikor Diallo, majd Eriksen büntetőből talált be a vendégek hálójába. Ezzel 2-0-ra győzött a Manchester United. Az Aston Villa pedig csak az Európa-ligában indulhat jövőre.
Így Eddie Howe csapata is a BL induló lett ötödikként.
A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató és már bajnok Liverpool a Crystal Palace elleni 1-1-es döntetlennel zárta vasárnap az angol labdarúgó Premier League szezonját, míg a szintén magyar válogatott Kerkez Milossal felálló Bournemouth 2-0-ra verte a vendég Leicester Cityt.
Szoboszlai kezdőként kapott lehetőséget a Liverpoolban az utolsó idei Premier League meccsen, majd a 62. percben lecserélték. Kerkez végigjátszotta a Bournemouth találkozóját.
A liverpooli találkozón a 9. percben Ismaila Sarr a kupagyőztesnek szerezte meg a vezetést. Gravenberch a 68. percben kiállították, de egy pontot így is megszerzett a Liverpool.
Hiszen Mohamed Szalah a 85. percben egyenlített. Ezzel beállította az 1-1-es végeredményt.
Ezzel pedig beállította Alan Shearer és Andrew Cole 47-es rekordját. Ugyanis ennyi gólban működött közre a PL-szezonban. 29 góllal és 18 gólpasszal. Igaz ő lett az első, aki mindezt a 38 fordulós rendszerben érte el. A másik két játékosnak erre 42 meccse volt.
A friss Európa-liga-győztes Tottenham Hotspur a szezon utolsó játéknapján 4-1-re kikapott odahaza a Brightontól.
Premier League, 38. (utolsó) forduló:
- Liverpool FC-Crystal Palace 1-1 (0-1)
- AFC Bournemouth-Leicester City 2-0 (0-0)
- Fulham-Manchester City 0-2 (0-1)
- Ipswich Town-West Ham United 1-3 (0-1)
- Manchester United-Aston Villa 2-0 (0-0)
- Newcastle United-Everton 0-1 (0-0)
- Nottingham Forest-Chelsea 0-1 (0-0)
- Southampton-Arsenal 1-2 (0-1)
- Tottenham Hotspur-Brighton 1-4 (1-0)
- Wolverhampton Wanderers-Brentford 1-1 (0-1)