Kézilabda

Az utolsó 20 percben fordított, és továbbjutott a holland válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott a világbajnok Hollandia ellen lépett pályára.

Ellenfelünk csak a győzelem esetén léphetett tovább a középdöntőbe.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, öt perc után Zácsik góljával 3-2-re vezetett a magyar együttes.

Tíz perc után már Hollandia vezetett, Van der Heijden találatával. (6-5)

Negyedóra után újabb fordulat, következett. A magyar csapat egy 5-1-es szakasszal fordított így Emmanuel Mayonnade időt kért. (7-10)

Az időkérés nem tett jót a hollandoknak, a 20. percben Háfra átlövésével már négy góllal vezetett Magyarország. (8-12)

Nem sokkal ezután Abbingh hetesét védte Bíró Blanka, majd utána időt kért a magyar csapat. (9-12)

Öt perccel a vége előtt Kovacsics góljával visszaállt a négygólos különbség. (10-14)

A végjáték Hollandiának kedvezett, előbb Snelder, majd Malestein és Bont góljaira Márton Gréta válaszolt, így a szünetben két góllal vezettünk. (13-15)

A második félidőre a holland csapat felszívta magát Dulfer góljaival egy gólra jött fel a világbajnok a 35. percre (16-17)

A 40. percre egyenlített Hollandia, Malestein büntetőjével (19-19)

Negyedórával a mérkőzés vége előtt Hollandia átvette a vezetést, így jött az időkérés. (21-20)

A magyar válogatottra az időkérés sem hatott Bont góljával 2 góllal vezetett Hollandia (24-22)

Öt perccel a vége előtt Emmanuel Mayonnade is kikérte második idejét. (25-23)

A hollandok tovább növelték előnyüket, a végeredmény Hollandia-Magyarország 28-24

A magyar válogatott veresége ellenére ott lesz a középdöntőben, és a Románia, Németország Norvégia 3-assal fog játszani Koldingban.

Borítókép: Facebook.com/ Magyar Kézilabda Szövetség

Sport365.hu – Kétgólos magyar előny a szünetben

A magyar női kézilabda-válogatott a világbajnok Hollandia ellen lépett pályára. Ellenfelünk csak a győzelem esetén léphetett tovább a középdöntőbe. A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, öt perc után Zácsik góljával 3-2-re vezetett a magyar együttes. Tíz perc után már Hollandia vezetett, Van der Heijden találatával. (6-5) Negyedóra után újabb fordulat, következett.