Forma-1 / Motorsport

Az utánpótlással javítana a nyolcadikként záró Toro Rosso

""
Összesen negyvenegy pontot gyűjtött össze a tizenkilenc futam alatt idén a Toro Rosso, amely így végül a 62. Forma 1-es világbajnokságot a nyolcadik helyen zárta. A szezon hajrájában az istálló nagy versenyben volt a Sauber csapattal, az utolsó előtti futam rajtjánál még ugyanis mindkét pilótapárosnak negyvenegy pontja volt. Végül azonban nem sikerült egyik Toro Rosso-s versenyzőnek sem a tízben végeznie az utolsó két versenyen, szemben a sauberesekkel, így maradt a nyolcadik pozíció. Az egyéni táblázaton a tizennégy és tizenötödik helyen szerezték meg a Toro Rosso-s pilóták, Jaime Alguersuari huszonhat pontot gyűjtött, csupán egy ponttal maradt le Di Resta tizenkettedik helyétől. Sebastien Buemi pedig mindössze tizenöt egységet zsebelt be a szezonban, ezzel egy ponttal előzte meg a tizenhatodik helyen záró Sergio Perezt.
A két pilótától az idényt követően megvált az alakulat, ám nem azért, mert a vezetők elégedetlenek lennének Buemi és Alguersuari teljesítményével, hanem, mint az alakulat közölte, a Toro Rosso az újoncok edzőiskolája és így fiatal tehetségeknek ad lehetőséget jövőre. A döntésnek köszönhetően 2012-ben teljesen új felállásában áll majd rajthoz a kis Red Bull, mely Daniel Ricciardoval és Jean-Eric Vergnével kezdi az új évadot. Ez a lépés mindkét idei versenyzőt váratlanul érte, mind Buemi kifejtette, néhány nappal az elhatározás előtt még a 2012-es tervekről egyeztetett Franz Tost csapatfőnökkel és Helmut Markoval. A svájci versenyző jövőjéről elárulta, hogy egyelőre még nem tudja, hol folytatja karrierjét, de szerinte még a következő években a Red Bullnál is lehet esélye. Alguersuari sem számított a cserére, és mint a spanyol elmondta, csapatfőnöke a bejelentés előtt még vele is a közös jövőről beszélt. Emellett azonban nincs elkeseredve, mert nem érzi magát áldozatnak, sőt hálás a Red Bull utánpótlásképzésének, mellyel hét éven keresztül együtt dolgozhatott. A pilótaváltásról Franz Tost azt nyilatkozta, hogy a Toro Rossonak így kellett döntenie, és mivel a csapatot az újoncok edzőiskolájának hozták létre, ezért két fiatal tehetségnek ad most lehetőséget, szemben a három szezont versenyző Buemivel és a két és fél idényt teljesítő Alguersuarinval.
""
Daniel Ricciardo 2008-ban megnyerte a Formula Renault 2.0 Nyugat-európai Kupájának bajnoki címét, majd 2009-ben a brit Forma 3 győztese volt. Az ausztrál versenyző idén a Hispania pilótájaként versenyzett az F1-ben. Csapattársa Jean-Eric Vergne 2007-ben első együléses versenyszezonjában óriási fölénnyel nyerte meg a francia Formula Renault bajnokságot, a francia pilóta versenyezett emellett a Forma 3-ban és a Formula Renault 3.5 szériában is, melyekben több győzelmet és jó néhány dobogós helyet szerzett.