Magyar foci

Az újonchoz látogat a Ferencváros, Mezőkövesden szerepel a Kisvárda

A címvédő és listavezető Ferencváros mellett közvetlen üldözője, a Kisvárda is idegenben lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi, 16. fordulójában.

A csütörtökön az Európa-liga csoportkörének zárásán győztes zöld-fehérek vasárnap a bennmaradásért harcoló Debrecen vendégeként szerepelnek. A forma az élvonalban hat meccse veretlen Ferencváros mellett szól, hiszen a cívisvárosiak sorozatban három bajnoki óra nyeretlenek, legutóbbi tíz tétmérkőzésükből pedig csupán egyszer győztek.

A közelmúlt egymás elleni mérlegét tekintve ötös győzelmi sorozatnál tart az FTC, legutóbb 2019 februárjában ünnepelhettek sikert a most újonc hajdúságiak.

Papíron valamivel nehezebb feladat vár a tabellán második Kisvárdára, amely a – legutóbb a Gyirmót otthonában három ponttal távozó – Mezőkövesdhez látogat a forduló zárómérkőzésén. Az elmúlt időszak egymás elleni mérlegében ugyanakkor a szabolcsiak vannak fölényben: legutóbbi hat találkozásukból három sikerük mellett három döntetlen született. Ugyancsak a Ferencvárost kétpontos lemaradással követő Kisvárda mellett szól a legutóbbi két fordulóban elért eredménye: előbb az MTK-n gázolt át (5-0), majd fontos mérkőzésen győzte le a MOL Fehérvárt (2-1).

A tabellán negyedik székesfehérváriak épp a fővárosi kék-fehérekhez látogatnak, míg a harmadik helyen álló Puskás Akadémia a sereghajtó Gyirmótot látja vendégül.

A kiesést jelentő 11. pozíciót elfoglaló Újpest a Paksot fogadja, a négymeccses nyeretlenségi sorozatát legutóbb a Debrecen ellen megszakító Zalaegerszeg pedig a Honvédhoz utazik.

Az M4 Sport és az M4 Sport+ a forduló minden mérkőzését élőben közvetíti.