„Az olimpiát követően másfél-két hónapig elég depressziós állapotban voltam”
A jó évkezdet megnyugtatta a múlt heti, budapesti fedett pályás öttusaversenyen ezüstérmes Marosi Ádámot, aki a tokiói olimpia után kissé depressziós volt amiatt, hogy sportágában lezárult egy korszak.
"Szépen elindult az év, ismét a régi kerékvágásban van az életem. Ez egy kicsit meg is nyugtatott engem, mert az olimpiát követően másfél-két hónapig elég depressziós állapotban voltam" – nyilatkozott az M4 Sport Sporthíradójában szerdán az egyéniben olimpiai bronzérmes, kétszeres világbajnok, Eb-aranyérmes sportoló. Mint azt megjegyezte, a tavalyi játékokkal véget ért egy fejezet, amit igazából most tapasztalnak meg, amikor már ismét versenyeznek. A budapesti Peridot nemzetközi viadalt, amely már az új lebonyolítási szisztémában zajlott, "négynapos őrületnek" nevezte. Ebben a rendszerben megmaradt a selejtező, majd a következő napon van a körvívás, amelynek az eredményét magukkal viszik a versenyzők a következő két napon esedékes elődöntőbe és döntőbe. Utóbbiakat az elképzelések szerint egymáshoz közeli helyszíneken, kilencvenperces blokkokban bonyolítják majd le. Az itthoni versenyen ugyanakkor még nem teljesen lehetett tesztelni az új formát, mert a távoli létesítmények miatt lényegesen hosszabb volt a program.
"Négy napon keresztül versenyeztünk, ami eléggé idegőrlő volt, illetve fizikálisan rengeteget kivett belőlünk, de ez még mindig nem az az új rendszer sajnos, amit beígértek és amit majd teljesíteni kell a versenyzőknek – idézte fel tapasztalatait a BHSE 37 éves öttusázója. – Ugyanis annak az lesz majd a sava-borsa, hogy kilencven perc alatt kell megcsinálni a négy számot, a lovaglást, a létravívást, az úszást, illetve a kombinált versenyszámot" – folytatta, hozzátéve, hogy szerinte az április, május fordulóján esedékes budapesti világkupán debütálhat majd igazából így a rendszer.
Marosi Ádám úgy véli, a döntéshozók nem gondolták át, hogy mennyire megterhelő a kitalált lebonyolítási forma, az, hogy kilencven percbe sűrítik be a számokat, illetve szerinte Magyarországon kívül nincs is olyan ország, amelyik képes így megrendezni egy versenyt. Mint mondta, kulcsfontosságú a vívás, melynek eredményét magukkal viszik a versenyzők, és szerinte nehézség, hogy nincsenek pihenőnapok a megmérettetések között.
"Kicsit szívfájdalmam, hogy az elődöntőben nincsen lovaglás, eredetileg nem így volt tervezve, most csak a 18 döntős ül fel a lóra" – mondta.
A hazai idénynyitót illetően elárulta, az volt a célja, hogy a legjobb magyar legyen – ez sikerült is neki -, vagy ha nem, akkor ne sokan verjék el őt. A folytatásról elárulta, a felkészülése második szakasza kezdődik most el, melyben az áprilisi országos bajnokságon, majd a hazai világkupán, azután pedig a bulgáriai vk-viadalon indul.
Borítókép és fotók: Czeglédy Zsolt/ MTI