Olimpia 2016

Az olimpián is kudarcot vallott az argentin válogatott

""

A férfi labdarúgótorna csoportkörének utolsó játéknapján a „D” csoport küzdelmeit bonyolították le először. Argentína és Honduras egymás elleni összecsapásán a döntetlen a közép-amerikai országnak lett volna jó, így az Angel Correa nevével fémjelzett dél-amerikaiaknak mindenféleképpen kellett volna a három pont a továbbjutáshoz, ám a vezetést Anthony Lozano büntetőjével Honduras szerezte meg. Argentína pechére ekkor már csak tizenöt perc volt hátra a találkozóból. Mauricio Martínez a 90+3. percben még egyenlíteni tudott, ám ez kevés volt a negyeddöntőbe jutáshoz, vagyis Argentína a lehető legkorábban búcsúzott az olimpiától.

A csoport másik meccsén egy első félidei gyors gólváltás után Portugália és Algéria 1-1-es döntetlent játszott, amivel a friss Európa-bajnok csoportelsőként folytathatja a tornát. Ellenfele a Dél-Korea, Mexikó, Németország hármasból kerül majd ki.

Eredmények.

Labdarúgás, férfiak, „D” csoport, 3. forduló
Algéria-Portugália 1-1 (1-1)
Argentína-Honduras 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Portugália 7 pont, 2. Honduras 4 (5-5), 3. Argentína 4 (3-4), 4. Algéria 1