Az olasz sajtó szerint a Galata kiszállt, az Al-Hilal lesz a befutó

Ahogy a tavaly nyári átigazolási időszakban, úgy az ideiben is egyre csak nyúlik Victor Osimhen ügye. Bár az olasz sajtó szerint megvan az új klubja
A Corriere dello Sport szerkesztője szerint ugyanis a Galatasaray hiába akarja megszerezni véglegesen is a nigériai csatárt, a klub egészen egyszerűen „nem engedheti meg magának” a Napoli támadóját. Az újságíró szerint ezért Osimhen csatlakozik az Al-Hilalhoz.
Ivan Zazzaroni szerint ez az átigazolás „gyakorlatilag már megtörtént.”
Az Al-Hilal érdeklődése nem újkeletű a játékos ügyében, de a Corriere dello Sport szerint a jelenleg még a Napoli tulajdonában lévő csatár, biztosan Simone Inzaghi csapatához igazol.
„Elmondhatom, hogy gyakorlatilag megtörtént, Osimhen csatlakozik az Al-Hilalhoz” – mondta Zazzaroni a TMW-n adásában.
„Senki más nem tud felérni ehhez az ajánlathoz. Még a felét sem tudja senki kifizetni. A szezononkénti 40-50 millió eurós fizetés pedig elképesztő ajánlat. Osimhen nem akart a klubvilágbajnokságra menni, de egyébként már hajlik az szaúdi szerződésre. Az Al-Hilal pedig nagyon magabiztos. A Galatasaray még ennek az összegnek a felét sem engedheti meg magának. Hiába beszélnek arról, de nincsenek ajánlatok rá a Premier League-ből. Meglepő lenne, ha nem Szaúd-Arábiába menne.”
Az Osimhen és az Al-Hilal közötti kezdeti tárgyalások egyébként nem vezettek eredményre. Hisz a nigériai csatár a hónap elején elutasított egy évi 30 millió eurós szerződésajánlatot. De több olasz forrás szerint a szaúdi Pro League óriása még nem adta fel.
Osimhen szerződésében egy 75 millió eurós kivásárlási záradék szerepel, de ez nem érvényes a Serie A klubokra.
A nigériai válogatott játékos a 2024/25-ös szezont kölcsönben töltötte a Galatasaraynál, ahol 41 mérkőzésen 37 gólt szerzett. Csapatával megnyerte a török bajnokságot és kupát. Valamint a liga legjobb játékosának választották.
Osimhen korábban 133 mérkőzésen lépett pályára a Napoliban, és 76 gólt szerzett. A Stadio Maradonában kötött szerződése hivatalosan 2026 júniusában jár le, de a Napoli opcióval rendelkezik egy további évvel való hosszabbításra.
Mivel azonban Antonio Conte nem számít a játékosra, így inkább minél gyorsabban eladnák.