Az Oklahoma City háromszori, míg a Miami egyszeri hosszabbításban nyert

A nap mérkőzése egyértelműen a Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder találkozó volt, amely háromszori hosszabbítás után dőlt el. Az első negyedet 12 ponttal nyerte meg a Memphis. A második felvonásban az Oklahoma City 8 egységet ledolgozott hátrányából. A második félidőt a vendég csapat irányította és nyerte meg. A harmadik játékrészt 3, míg a negyediket 1 ponttal nyerte a Thunder, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás első két felvonásában nem született döntés, ugyanis az elsőben 13-13, míg a másodikban 10-10-re végzett a két csapat. A hosszabbítás harmadik játékrészére a Memphis elfáradt, míg a Thunder, ezt kihasználva 14-4-re megnyerte ezt az 5 percet és a mérkőzést is ezzel együtt.

Összesítésben 2-2 a párharc állása. A következő mérkőzést szerdán rendezik. A mostani találkozón Kevin Durant 40 pontig, míg Marc Gasol (Memphis) 26 pontig és 21 lepattanóig jutott.

A Miami Heat közel került a Keleti főcsoportdöntőjéhez, miután a floridai alkulat hosszabbításban legyőzte a Boston Celtics csapatát, így 3-1-re vezet az összesítésben és a következő mérkőzés Miamiban lesz. A két csapat negyedik mérkőzését a Boston kezdte jobban, ugyanis az első negyedet 3 ponttal elvitte. A második 12 percben 22-22-re végzett egymás ellen a két csapat. A harmadik felvonásban ismét a hazaiak irányították a mérkőzést, így ezt a felvonást 1 ponttal nyerte meg a Boston. A negyedik negyedben a Miami ledolgozta a hátrányát, így következhetett a hosszabbítás. A ráadásban a Celtics-nek, már nem volt esélye a fiatal Miami ellen, így a Heat megnyerte a találkozót és nyugodtan várhatja a párharc ötödik szerdai mérkőzését. Az összecsapás legjobbja LeBron James lett, aki 35 pontja mellett 14 lepattanót is szerzett.

Eredmények, főcsoport-elődöntők:
Keleti főcsoport:

Boston Celtics (3.) – Miami Heat (2.) 90-98 – egyszeri hosszabbításban
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-3
Nyugati főcsoport:
Memphis Grizzlies (8.) – Oklahoma City Thunder (4.) 123-133 – háromszori hosszabbításban
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-2