„Az MU történetének legrosszabb kapusa” – keményen kiosztották Onanát az EL-párharc előtt

André Onana azt állította, csapata „sokkal jobb”, mint az Európa-ligában rá váró ellenfél. Megjegyzése nem maradt válasz nélkül.
A bajnokságban csupán a 13. helyen szerénykedő Vörös Ördögök az Európa-liga megnyerésével kompenzálhatnák meglehetősen gyatra idei teljesítményüket. Ruben Amorim csapata az EL-negyeddöntő első felvonásán a Lyon otthonába látogat csütörtökön 21 órakor.
A Manchester United kapusa, Andre Onana meglehetősen magabiztosan azt találta mondani a találkozót megelőzően, hogy csapata sokkal jobb, mint a francia együttes.
A manchesteriek korábbi középpályása, a jelenleg a Lyonban játszó Nemanja Matić brutálisan reagált ezekre a szavakra. A meccs előtti sajtótájékoztatón így fogalmazott:
„Amikor valaki a Manchester United történetének egyik legrosszabb kapusa, jobban meg kellene gondolnia, hogy mit mond. Ha David de Gea, Peter Schmeichel vagy Van der Sar mondta volna ezt, akkor elgondolkodnék magamon, de ha valaki statisztikailag a Manchester United modern kori történetének egyik legrosszabb kapusa, akkor előbb bizonyítson, mielőtt ilyet mond. Majd meglátjuk” – fogalmazott a szerb játékos.
Nemanja Matić 🆚 André Onana. pic.twitter.com/E7Hw5MIed2
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) April 9, 2025
Igen ám, de itt még nem ért véget az üzengetés. Nem sokkal később a United hálóőre az X-oldalán reagált Matic szurkálódására.
„Sosem lennék tiszteletlen egy másik klubbal szemben. Tudjuk, hogy holnap nehéz mérkőzés vár ránk egy erős ellenfélel szemben. Arra koncentrálunk, hogy olyan teljesítményt nyújtsunk, amire a szurkolóink büszkék lehetnek. Legalább én magasba emelhettem trófeákat a világ legnagyobb klubjával. Ezt nem mindenki mondhatja el magáról” – fogalmazott posztjában a kameruni kapus.
I would never be disrespectful to another club. We know that tomorrow will be a difficult game against a strong opponent.
We focus on preparing a performance to make our fans proud.
At least I’ve lifted trophies with the greatest club in the world. Some can’t say the same. pic.twitter.com/3easLRIz3d
— Andre Onana (@AndreyOnana) April 9, 2025