MTK Budapest: Hegedüs – Nagy T., Baki, Vukmir, Hajdú – Pölöskei, Kanta, Vass Á. (Thiam, 84.) – Horváth Zs. (Hrepka, 75.), Torghelle, Csiki (Tamayo, 82.).
Pápa: Szűcs – Juhász (Vankó, 54.), Csizmadia, Bogunovics, Völgyi (Frizoni, 83.) – Zulevs, Stieber A., Sluka, Ahodikpe – Popin, Waltner (Randelovic, 63.).

Gólszerzők: Kanta (19., 11-esből), Torghelle (58.), Csiki (67.)
Sárga lap: Baki (82.), Hrepka (88.), illetve Zulevs (18.), Waltner (38.), Sluka (46.), Popin (48.)

A kezdetektől az MTK irányított, s bő negyedórát követően góllá is érett a fölénye, miután a Csiki buktatásáért megítélt büntetőt Kanta értékesítette. A folytatásban is a fővárosiak birtokolták többet a labdát, s többször is veszélyeztették Szűcs kapuját.

A szünet után megpróbált támadni a Pápa, de így több terület adódott az MTK előtt, amely ezt kíméletlenül kihasználta, s a félidő derekára el is döntötte a három pont sorsát. A hátralévő időben gyakorlatilag már csak az eredmény tartására törekedtek a hazaiak, sikerrel.

További eredmények: Diósgyőr-Paks 1-2, Dunaújváros-Nyíregyháza 3-0, Pécs-Debrecen 0-0, Győr-Kecskemét 1-1.

Tabella, élmezőny: 1. Videoton 52 pont (21 meccs), 2. MTK 45 (22), 3. Ferencváros 44 (22), 4. Debrecen 39 (22).