Forma 1 / Motorsport

Az FIA bejelentette az F1 versenyigazgatójának váratlan távozását

Kép forrása: Tóth Zsombor/Sport365

Az FIA megerősítette, hogy Niels Wittich többé nem szolgál az F1 versenyigazgatójaként.

Wittich 2022 elején vette át a szerepet, Eduardo Freitasszal felváltva látta el a feladatot, miután Michael Masi távozott a hírhedt 2021-es Abu Dhabi Nagydíj után.

A 2022-es szezon utolsó harmadában Wittich átvette a sportág egyedüli versenyigazgatói szerepét.

Azonban a hónap végi Las Vegas-i Nagydíj előtt az FIA megerősítette, hogy Rui Marques vette át a pozíciót, Wittich pedig új lehetőségek után néz.

Marques legutóbb a Forma-2 és Forma-3 versenyigazgatójaként dolgozott.

„Az FIA megerősíti, hogy Niels Wittich lemondott F1 versenyigazgatói pozíciójáról, hogy új lehetőségeket keressen. Niels a versenyigazgatói feladatait szakértelemmel és elkötelezettséggel látta el” – áll az FIA közleményében.

„Köszönjük az elkötelezettségét, és a legjobbakat kívánjuk neki a jövőben. A Las Vegas-i Nagydíjtól Rui Marques veszi át a versenyigazgatói szerepet. Rui nagy tapasztalattal rendelkezik, hiszen korábban pályabíróként, műszaki ellenőrként, nemzeti és nemzetközi sportfelügyelőként, helyettes versenyigazgatóként, valamint különböző bajnokságok versenyigazgatójaként is tevékenykedett. Legutóbb a Forma-2 és Forma-3 versenyigazgatói pozícióját töltötte be.”

A versenyigazgató felelős a hétvégi edzések biztonságos lebonyolításáért, valamint a versenyzők pályán felmerülő kérdéseinek kezeléséért.

Masi és Wittich előtt Charlie Whiting több mint 20 éven át látta el a versenyigazgatói feladatokat.