Az év futballmeccsei 2011-ben

Mint minden lista, természetesen a miénk is szubjektív, és a saját emlékeinkre támaszkodik, de reméljük, sok vitára azért nem ad majd okot!

Hollandia – Magyarország 5-3 (Eb-selejtező, 2011. 03. 29.)
Három gólt lőtt nemzeti csapatunk idegenben a vb-ezüstérmesnek, mégis vereséggel távozott Amszterdamból. Ennek ellenére semmiféle szégyenkeznivalója nem volt a találkozó után Egervári Sándor fiainak, főleg azért nem, mert négy nappla korábban, hazai pályán 4:0-ra kaptak ki a mieink úgy, hogy esélyünk sem volt. Ezzel szemben a "visszavágón" 2-1-re még vezettünk, 3-3-nál pedig egyenlítettünk – a hajrában aztán Dirk Kuyt kétszer villant, így az oranje – akkor még – megőrizte selejtezős veretlenségét.

Marseille – Lille 5-4 (Francia Szuperkupa, 2011. 07. 27.)
Nem midennapi találkozót hozott a francia Szuperkupa döntő, amelyen a bajnok Lille 2-0-ra és 3-1-re is vezetett, ám a Marseille a 85. és a 87. percben szerzett két góllal egyenlített, és hosszabbításra mentette a derbit. Ott aztán jött André Ayew, és két értékesített tizenegyesével eldöntötte a kupa sorsát – az OM javára.

Manchester United – Arsenal 8-2 (Premier League, 2011. 08. 28.)
Több mint 120 éve kapott utoljára nyolc gólt az Arsenal az angol első osztályban – egészen idén augusztusig. Wayne Rooney három, Ashley Young két góllal vette ki részét az Arsenal megsemmisítéséből. A találkozó – kis túlzással – végződhetett volna 11-7-re is, hiszen mindkét csapat rengeteg helyzetet dolgozott ki, szinte percenként forogtak veszélyben a kapuk, ám a United helyeztkihasználása sokkal jobb volt azon a napon – és több klasszisteljesítményt is vonultatott fel a címvédő.

Valencia – Barcelona 2-2 (La Liga, 2011. 09. 21.)
A Valencia talán az év legnagyobb csatájára készítette a BL-címvédő, azóta már ismét klubvilágbajnok FC Barcelonát szeptemberben. Hiába vezetett kétszer is Unai Emery csapata a rangadón, a katalánok Pedro majd Fabregas révén egyenlítettek. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek játszottak hatalmas mezőnyfölényben (előbbi, tudván hogy a Barca volt az elelnfél, már önmagában is szenzáció), így összességében megérdemelt döntetlen született.

Valencia – Barcelona 2-2  Highlights HD 21.09.2011

Lecce – Milan 3-4 (Serie A, 2011. 10. 23.)
Első félidő: 3-0. Második félidő: 0-4. Egészen elképesztő feltámadást produkált ősszel a címvédő Milan a Lecce otthonában – az akkor még Eusebio Di Francesco gardírozta hazaiakhiába vezettek a félidőben 3-0-ra, a második játékrészben Kevin-Prince Boateng mesterhármasával, és a kolumbiai Mario Yepes hajrágóljával a piros-feketék megfordították a találkozót, és három bajnoki ponttal gazdagodtak.

Manchester United – Manchester City 1-6 (Premier League, 2011. 10. 23.)
Az Arsenal és a Chelsea legyőzése után nem akármekkora pofonba szaladt bele sir Alex Ferguson együttese, ráadásul hazai pályán, az városi rivális City ellen. Roberto Mancini kékjei szinte az első perctől fogva lefocizták a pályáról a "vörös ördögöket", és bár hazai oldalról a 81. percben Darren Fletcher felélesztette a reményeket, a találkozó utolsó perceiben a teljesen kitámadó Unitedot valósággal kiütötte a City. Nagy pofon volt ez az MU-nak, amelyet (és a BL-kiesést) azóta viszont kihevertek, és pontszámban már utolérték városi ellenfelüket a tabella élén.

Valencia – Real Madrid 2-3 (La Liga, 2011. 11. 19.)
A Valencia a Barcelona után a másik gigász bajszát is megcibálta a Mestallaban, hiszen egy sokáig emlékezetes mérkőzést vívtak a Real Mariddal, mely találkozó utolsó húsz perce igazán drámaira sikeredett! Sergio Ramos és Cristiano Ronaldo góljaival már 3-0-ra vezettek a fővárosiak, ám Soldado gyors két gólja után a hajrában csak Iker Casillas elképesztő bravúrja mentette meg a madridiakat a pontvesztéstől.

Debrecen – ZTE 5-2 (Monicomp Liga, 2011. 11. 26.)
A nyeretlen utolsó a veretlen listavezetőhöz látogatott az utolsó őszi fordulóban, a ZTE pedig mindenki negangyobb megdöbbenésére 2-0-ra vezett a félidőben! A második játékrész elején aztán jött Sztevo Nikolics és a Loki-henger: a hajdúságiak tizenöt perc alatt öt gólt rámoltak be a zalaiak kapujába, ezzel pedig gyakorlatilag le is rendezték a mérkőzést, és megőrizték veretlenségüket.

Diósgyőr – Ferencváros 2-3 (Monicomp Liga, 2011. 11. 27)
A magyar NB I szezonzáróján egy szépen, fokozatosan magára találó Fradi és az egész ősszel jó formában lévő Diósgyőr találkozott egymással Miskolcon. A hazaiak hiába vezettek a félidőben, Détári Lajos tanítványai a második játékrészben megfordították a teltházas, végig parázs hangulató derbit, így a Fradi a kilencedik helyen telelhet, míg ellenfelük az ötödik helyről várja a tavaszi folytatást.