Az elnök vallott, így menekült meg a Lyon a másodosztálytól

Az Olympique Lyon újdonsült első embere, Michele Kang elárulta, hogyan úszta meg a patinás francia klub a kiesést.
A francia labdarúgás pénzügyi ellenőrző szerve, a DNCG szerdán hivatalosan is elfogadta az Olympique Lyon fellebbezését, és visszavonta a klub Ligue 2-be sorolását.
A döntés után a klub új elnöke, Michele Kang sajtótájékoztatón részletezte, hogyan sikerült elkerülni a kiesést.
„A legfontosabb tényező az elérhető valós pénzforgalom (cash flow) volt” – mondta az amerikai üzletasszony.
„Új tőkeinjekciókat hajtottunk végre, és garanciákat nyújtottunk arra az esetre is, ha negatívvá válna a cash flow. Mindhárom szempontnak megfeleltünk.”
A Lyont június végén sorolták adminisztratív kieséssel a francia másodosztályba, szerdán azonban a DNCG visszavonta korábbi döntését.
Az együttes így megtarthatta hatodik helyét a bajnokságban, és a következő idényben a Ligue 1 küzdelmei mellett az Európa-ligában is elindulhat – utóbbit vélhetően a Crystal Palace kárára.
Persze könnyen előfordulhat, hogy Rayan Cherki és Saïd Benrahma után újabb távozókat jelentenek be a Lyon háza táján. Malick Fofanát a Nottingham Foresttel, Georges Mikautadzét pedig az Atalantával hozták hírbe a napokban.