Vízilabda

Az Eger otthon győzte le az FTC-t

A mérkőzés pikantériája az volt, hogy mindkét csapat egyaránt a legjobb négy közé kíván kerülni az idei szezonban, sőt a bajnoki arany megszerzésében is reménykednek.Ennek ellenére az első negyed meglehetősen gyenge színvonalú játékot hozott, sok volt az eladott passz és a rossz támadás befejezés. Az első negyedben így csupán egyetlen gól született, amit Széles György szerzett a vendégek számára.
A második negyedben Széles megszerezte saját maga, és a mérkőzés második gólját, ezzel már 0-2 állt az eredményjelzőn, de ekkor felébredt az Eger, és Kunac öngóljával (Varga II Zsoltnak írták be), valamint Feltham találatával egyenlítettek, sőt Biros és Hosnyánszky jóvoltából a vezetést is megszerezték. (4-3)
A félidő után a kapusok kerültek főszerepbe, ugyanis mindkét portás minden lövést védett, egészen Varga II. átlövéséig, aki kettőre növelte a hazaiak előnyét. A negyedben esett még 4 találat, de a különbség nem változott. (7-5)
Az utolsó negyedben a gólgyártást a fiatal válogatott Bundschuh Erik kezdte meg, majd Kunac és triplázni tudott, valamint Varga I. Zsolt és Varga Tamás is betalált, a mérkőzést mégis az ötméteressel triplázó Biros, valamint Hegedüs állította be. (11-9)

ZF-Eger – FTC-Fisher Klíma 11-9 (0-1, 4-2, 3-2, 4-4)
Gólszerzők: Biros 3,  Varga II. Zsolt, Hosnyánszky 2-2,  Feltham, Kis, Bundschuh, Hegedüs  1-1,  illetve Kunac 3, Szeles, Varga T. 2-2, Weszelovszky, Varga I. Zsolt 1-1