Vízilabda

Az Eger nyerte a Pócsik Emléktornát

Utolsó mérkőzésén is diadalmaskodott Gerendás György együttese. Az Eger így otthon tartotta ZF-Kupát.

Rögtön az első támadásából gólt szerzett az Eger, Hosnyánszky távoli bombája akadt be a felső sarokba. Ez megadta az alaphangot az egrieknek, Varga Zsolt két perc leforgása alatt háromszor is bevette a montenegróiak kapuját. A nagyszünetre már-már lefutottnak tűnt a meccs, ugyanis Gerendás György tanítványai 8-3-ra vezettek.

A harmadik negyedben sokáig tartották előnyüket az egriek. Sőt, mikor Hegedüs betalált a szurkolók a torna leendő gólkirályának tapsolhattak. A játékrész végén Kállay kozmetikázott valamelyest az eredményen (10-6). A záró felvonásban bebiztosítandó a győzelmet Gerendás a teljes kezdőcsapatot küldte vízbe. Valami viszont nem stimmelhetett, a Kotor lépésről-lépésre zárkózott. A végén izgalmas pillanatokat élhettek meg a Bitskey Uszodába kilátogatók, de a vendégeknek nem jött össze az egyenlítés. A ZF-Eger győzelmével a toránt is megnyerte.

A másik találkozón a Mladost Zagreb 8-7-re legyőzte a Partizan Beograd csapatát, ezzel a horvátok szerezték meg a bronzérmet. A tornán a legjobb mezőnyjátékosnak Nebojsa Milic-et, legjobb kapusnak Szécsi Zoltánt választották meg. A gólkirályi címet Hegedüs Gábor érdemelte ki.

ZF-Eger – Primorac Kotor (montenegrói) 10-9 (4-2, 4-1, 2-3, 0-3)

ZF-Eger: Szécsi – Sántavy, Petrovai, Graham 1, Hosnyánszky 1, Kovács, Hegedüs 1, Kotsidis, Varga Zs.  3, Binder 1, Kis, Bundschuh, Biros 3, Nébald (kapus).

Primorac Kotor: Kralj – Drasko Brguljan, Gopcevic 1, Petrovic 2, Trajković, Darko Brguljan 1, Azevedo 2, Pavlovic 1, Milosevic, Kállay 1, Setka 1, Milic.

Emberelőny/gól: 9/3 illetve 13/4
Ötméteresből: -/- illetve 2/0

A másik meccs: Mladost Zagreb (horvát) – Partizan Beograd (szerb) 8-7 (1-1, 3-2, 1-3, 3-1).

A torna végeredménye: 1. Eger 9 pont, 2. Kotor 6 pont, 3. Mladost Zagreb 3 pont, 4. Partizan Beograd 0 pont.