Az eddig verhetetlennek hit Orlando Magic nagy pofonba szalad bele

Hazai pályán továbbra is megállíthatatlan a Boston, idegenben nyert a címvédő. Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság negyedik játéknapján csúcsrangadót rendeztek Floridában. A Miami Heat fogadta az idei szezonban mindegyik mérkőzését megnyerő Orlando Magicet. Az előszezonban 7-0, míg a bajnokságban egy győzelmet számláló Magic, csak az első negyedben tudta megszorítani a hazaiakat. A találkozón a vendég csapatot ki más, mint a kapitány Dwight Howard cipelte a hátán (19 pont, 7 lepattanó), de ő egyedül nem tudta felvenni a versenyt a Heat hármasával szemben, Dwyane Wade 26, LeBron James 15, Chris Bosh 11 pontig jutott. A Boston Celtics kiköszörülni a csorbát amit Clevelandben szenvedett el. A hazaiak kezdő ötöse: Pierce 25 (14 lepattanó), Garnet 24, S. O’Neal 10, Allen 12, Rondo 10 pontot dobott. Rondo a mérkőzésen tripla duplát ért el, ugyanis még 24 (!) asszisztot és 10 lepattanót szerzett. Phoenixben nyert a címvédő Los Angeles Lakers, ahol Lamar Odom dupla duplát ért el (18 pont, 17 lepattanó), Koby Bryant csapata legeredményesebbje volt 25 ponttal.