Az Atlantát és csapattársait is megverte a három nagy

Úgy tűnik véget ért a Miami Heat rossz szériája, ugyanis a csapat az elmúlt négy mérkőzésén nem kapott ki és mindegyik találkozóját magabiztosan nyerte meg. Ami miatt aggódhatnak a szurkolók az az, mi lesz akkor, ha Chris Bosh, Dwyane Wade és LeBron James hármasból megsérül valaki, rosszabb esetben pedig mindhárman kényszerpihenőre kényszerülnének? Idén már megszokhattuk, hogy ők hárman viszik a prímet, de a mai összecsapáson már rémisztő volt, hogy mennyire el vannak maradva csapattársaik, ugyanis a többiek összesen 14 pontot szórtak (Mario Chalmers 9, James Jones 3, Carlos Arroyo 2). Mindenesetre újra lendületben van a floridai csapat és új mérlege 13-8.

Győzelemmel feledtette tegnapi bostoni vereségét a 90-es évek sikercsapata, a Chicago Bulls. A Houston Rockets elleni találkozó első negyedében még fej-fej mellett haladt a két csapat, majd jött egy 10 pontos Bulls- és egy szintén 10 pontos Rockets roham, az utolsó játékrészben pedig ledolgozta kétpontos hátrányát a vendég csapat, sőt a dudaszóig még vezetett is, de akkor Derrick Rose hárompontosával ki tudott egyenlíteni a Bulls. A ráadásban is az utolsó pillanatokig nyílt volt a találkozó, de 4 másodperccel a vége előtt Ronnie Brewer büntetője eldöntötte az összecsapást. Érdekesség, hogy egymást követő nyolcadik alkalommal volt telt ház United Centerben.

Sorozatban kilencedik győzelmének örülhetett a Dallas Mavericks, amely idegenben nyert a Sacramento Kings ellen. Úgy vesztette el az összecsapást a Kings, hogy a negyedik negyedben az utolsó másfél percig vezetett, ekkor Jason Terry kiegyenlített, majd Tyson Chandler és Jason Kidd is értékesítette két-két büntetőjét, amivel megfordította a mérkőzést a Dallas.

Kevin Love fellélegezhet, ugyanis csapata, a Minnesota végre nyerni tudott ő pedig hozta a szokásos dupla dupláját (28 pont, 19 lepattanó). A Timberwolves 34 ponttal verte meg a Clevelandet. Andrew Bogut 31 pontot szórt, pedig az első negyedben megsérült. A Milwaukee Bucks megszakította az Orlando Magic hat mérkőzéses győzelmi szériáját.