Kép forrása: Getty Images

Mikel Arteta ugyanis egyszerre két felé is tud figyelni. Így az idei Bajnokok Ligája menetelés mellett cél, az Arsenal megerősítése már jövőre

Márpedig, hogyha van tanulsága a szezonnak az Ágyúsok szempontjából az pontosan az, hogy a támadó szekciót meg kell erősíteni. Hiszen az Arsenal enélkül képtelen lesz harcba szállni több porondon egyszerre.

A Givemesport forrásai szerint pedig Arteta mindent meg is tesz azért, hogy megszerezze Viktor Gyökerest a Sportingtól.

Vagyis a svéd csatár a nyáron Londonba költözzön.

Az ügy már ott tart, hogy Andrea Berta az Arsenal új sportigazgatója folyamatosan egyeztet a csatár ügynökével.

A múlt hónapban kinevezett Berta tehát nem pazarolta az időt, igyekszik gyorsan megszolgálni a fizetését.

Annál is inkább, mert januárban az Ágyúsok lecsúsztak Ollie Watkinsról, akitől az Aston Villa nem akart megválni, hiába ajánlottak érte 45 millió fontot. Most viszont nagyon jól jönnének a szolgálatai a Bajnokok Ligája elődöntőiben.

Berta tehát intenzíven tárgyal a svéd csatár csapatával és ügynökével is és a hírek szerint jó úton halad.

Ugyanis Gyökeres egyre inkább hajlik arra, hogy Emirates Stadionban folytassa a pályafutását.

Az Arsenal azonban azt is tudja, hogy elsősorban a pénz beszél. Vagyis felkészültek rá, hogy a sok kérő között a zsebükbe kell nyúlniuk, hogy ők lehessenek a kiválasztottak.

Ez pedig legalább 70 millió fontos ajánlatot jelent. Plusz a játékos fizetése. Aki nyilván látja a jövőbeli potenciált az Ágyúsokban.

Hiszen korábban már kijelentette, hogy komoly trófeákat szeretne nyerni, ami egy megerősített Arteta-csapattal reális lehet.

A játékos bérezése azonban szintén nem lesz kevés, hiszen Gyökeres jelenleg heti 64 ezer fontot keres Lisszabonban. Erre pedig biztosan jócskán rá kell majd ajánlani.

Az Arsenal elsődleges célja tehát Gyökeres. Mert Londonban már nem tartják reálisnak a Newcastle United középcsatárának, Alexander Isaknak a megszerzését.

De azért ott van a B-terv. Hiszen ha a Gyökeres-üzlet mégsem jönne össze, akkor Benjamin Sesko és a már említett Watkins még ott van a radarjukon.

Vagyis Andrea Berta intenzív napoknak néz elébe.