Az amerikai tenisz történelmi mélyponton!?
Az amerikaiak nem akarják elismerni, de egyik legsikeresebb sportágukban, a teniszben történelmi mélyponton vannak. A tavalyi US Openen az egyik plakáton a következő feliratot lehetett olvasni: „Ez nem visszatérés, ugyanis a US tenisz sosem hagyott el.” Ez is azt bizonyítja, hogy az amerikaiak még mindig nem fogták fel, hogy elment mellettük a ”mezőny”.
Az év második Grand Slam-tornáján, a Roland Garroson beütött a ménkű. A végső győzelemre is esélyes Serena Williams már az első fordulóban búcsúzni kényszerült, pedig profi karrierje során mind a 47 Grand Slam-tornáján legalább a második körig eljutott. Egy nappal a kiesése után nővére, Venus is követte. A két Williams-testvér kiesésével három amerikai (Sloane Stephens, Christina McHale, Varvara Lepchenko) maradt versenyben, de egyikőjük sem számít éljátékosnak.
A férfiak versenyében is szégyenteljes az amerikaik produkciója. Andy Roddick a 2007-es Roland Garros után ismét kiesett az első fordulóban. Nem csak a korábbi világelső, hanem honfitársai is leszerepeltek. A harmadik fordulóba már egy amerikai sem jutott be.
A férfiaknál utoljára 2003-ban nyert Grand Slam-tornát egy amerikai, akkor Roddick a US Opent nyerte meg. Abban az évben Andre Agassi lett az Australian Open bajnoka, azóta egy amerikai sem jutott fel a csúcsra Ausztráliában. Wimbledon-ban 2000-ben (Pete Sampras), míg a Roland Garroson 1999-ben (Agassi) nyert utoljára amerikai. A férfiak 51 Grand Slam-tornagyőzelmet számlálnak.
A hölgyeknél egy kicsivel jobb a helyzet, ugyanis az utolsó GS-bajnok Serena Williams volt, aki 2010-ben Wimbledon-ban tudott nyerni. Ami a többi a GS-tornát illeti. Az Australian Opent 2010-ben (Serena), a Roland Garrost 2002-ben (Serena), míg a US Opent 2008-ban (Serena) nyerte meg utoljára amerikai. Összességében az Egyesült Államok 125 Grand Slam-tornát (férfiak: 51, nők: 74) nyert meg!