Küzdősportok

Az amerikai „hóhér” célba vette a Klicskóékat

A mexikói Cancunban lépett szorítóba a nehézsúly egyik legnagyobb tehetségének tartott, Deontay Wilder. A huszonhat esztendős amerikai ellenfele a remek rekorddal bíró Jess Oltmanns (10-2, 7 KO) volt. Wilder nem kápráztatta el a nagyérdeműt egy hosszú mérkőzéssel, ugyanis a gongszó után 26 másodperccel már le is zárta az összecsapást.

A ”Bronzbombázó” becenévre hallgató Wilder-nek természetesen makulátlan a mérlege, nem mellesleg mind a 22 mérkőzését idő előtt fejezte be. Érdekesség, hogy 14 összecsapása még a második menetet sem élte meg. Marlon Hayes és Harold Sconiers bírta ellene a legtovább. Ők a negyedik felvonásban kapituláltak.

A tehetség célja természetesen egy világbajnoki címmérkőzés, de előtte ennél sokkal komolyabb ellenfelek ellen kellene megmérettetnie magát. Mindenesetre Wilder edzésben marad, ugyanis június 23-án a korábbi világbajnoki kihívóval, Owen Beckkel bokszol. A harmincöt esztendős Beck 2006-ban a WBA (Boksz Világszövetség) akkori bajnokától Nikolay Valuev-től kapott ki. Az orosz a harmadik menetben állította meg őt.