Forma-1 / Motorsport

Autósport: Fisichella is bemutatkozik a Superstars Series-ben

""

A Superstars Series bajnokságot három futammal a sorozat vége előtt 19 pontos előnnyel a tavaly még a Formula-1-ben versenyző Vitantonio Liuzzi vezeti Johan Kristoffersson, Thomas Biagi és az egykoron szintén a Formula-1-ben versenyző Gianni Morbidelli előtt.

„A Superstars egy új kihívás a számomra” – nyilatkozta Fisichella. – „A Maserati tavaly már Andrea Bertolinival bizonyította, hogy képes a győzelemre és nagyszerű lenne, ha Vallelungában már az első pillanattól kezdve versenyképes lennék, mert ez nagyon különleges kihívás a számomra. Hazai pályán, csak néhány kilométerre az otthonomtól, és további motiváció a győzelemre, hogy olyan sok barátom van a sorozatban és rajongóm a pálya szélén.”

Fisichella, aki az F1-ben töltött 14 éve alatt a Minardi, a Jordan, a Benetton/Renault, a Sauber, a Force India és a Ferrari csapatoknál is megfordult, összesen 231 futamon indult a Formula-1-ben, ami alatt 3 futamgyőzelmet, 4 pole pozíciót, 2 leggyorsabb kört, 19 dobogót és 275 világbajnoki pontot szerzett. Az F1-ből 2009 végén történt távozását követően Fisichella a Ferrari GT csapatában versenyez, ahol Gianmaria Brunival közösen tavaly megnyerte a Le Mans Series GTE Pro bajnoki címét, az idei évben pedig a Le Mans-i 24 órás verseny GTE Pro kategóriáját.

A Swiss Racing Team az idei szezonban szívesen ültetett be az autójába egykori Formula-1-es pilótákat, így 2012-ben a csapat Maseratiját Mika Salo, Christian Fittipaldi, Johnny Herbert és Christian Klien is vezethette már.