Márquez közel hatszáz nap után nyert újra

A spanyol végig vezetve győzött.

A hatszoros győztes spanyol Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának futamát a vasárnapi Német Nagydíjon.

Minden kategóriát figyelembe véve Márquez sorozatban 11. alkalommal győzött a Sachsenringen. A MotoGP-ben legutóbb 581 nappal ezelőtt, 2019 novemberében, a tavalyelőtti idény utolsó futamán tudott nyerni, ugyanis az egész tavalyi szezont kihagyta, mert júliusban, az idénynyitó Spanyol Nagydíjon bukott, eltörött a felkarja, amit megoperáltak, később azonban másodszor is műteni kellett, mert otthonában, ablaknyitás közben elmozdult az egyik beültetett lemez. A harmadik orvosi beavatkozást tavaly december elején végezték el, mert a kezelések ellenére a vártnál lassabban gyógyult a sérült testrész, és a visszatérésére végül a mostani szezon harmadik futamán került sor.

A Repsol Honda versenyzője ezúttal az ötödik helyről rajtolt az esőtől nedves pályán, már az első körben az élre állt, és a leintésig nem is adta át a vezetést senkinek.

A világbajnoki pontversenyben vezető francia Fabio Quartararo harmadik lett.
A vb-sorozat következő fordulóját, a Holland Nagydíjat egy hét múlva rendezik.

MotoGP, 30 kör (111,000 km):
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:07.243 perc
2. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 1.610 másodperc hátrány
3. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 6.772 mp h.
A vb-pontverseny állása 8 futam után (még 11 van hátra): 1. Quartararo 131 pont, 2. Johann Zarco (francia, Ducati) 109, 3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 100