Mir a világbajnok

A királykategóriában Morbidelli nyerte a futamot.

A MotoGP-ben a spanyol Joan Mir bebiztosította világbajnoki győzelmét a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, amelyen a futamgyőztes olasz Franco Morbidellitől elmaradva a hetedik helyen végzett.

Második helyen nagy csatában a brit Jack Miller (Ducati) zárt, míg harmadikként a spanyol Pol Espargaro (KTM) ért célba. Mir biztonságos versenyzéssel lett hetedik, és úgy vált behozhatatlanná az előnye egy futammal a vb vége előtt, hogy hét versenyen zárt dobogós helyen, de mindössze egyetlen futamot - múlt héten ugyancsak Valenciában - tudott megnyerni. Mir a MotoGP-ben először bizonyult a legjobbnak, de 2017-ben a Moto3-as géposztályban már volt világbajnok.

A Moto2-ben hármas Kalex-siker született, a versenyt a spanyol Jorge Martin nyerte meg, míg Moto3-ban az olasz Tony Arbolino (Honda) bizonyult a legjobbnak.

Borítókép: Mirco Lazzari gp/Getty Images