Francesco Bagnaia San Marinóban is győzni tudott

Az olasz sorozatban másodszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Az olasz Francesco Bagnaia az egy héttel ezelőtti Aragón Nagydíj után vasárnap a San Marinó-i Nagydíjon, az idény 14. futamán is megnyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriáját.

Bagnaia remekül rajtolt és sokáig magabiztosan vezetett, és bár négy körrel a vége előtt a pontversenyben élen álló francia Fabio Quartararo felzárkózott mögé, előzésre nem volt esélye a hajrában. Quartararo 48 ponttal vezet négy futammal az idény vége előtt. Bagnaia a 43. futamán másodszor nyert és hetedszer állhatott dobogóra.

A Moto2 tavalyi győztese, az olasz Enea Bastianini harmadik lett, így első alkalommal volt dobogós a MotoGP-re.

A címvédő spanyol Joan Mir ezúttal hatodik lett. A világbajnokság két hét múlva Austinban folytatódik.

MotoGP (27 kör, 114,102 km):
1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 41:48.305 perc
2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 0.364 másodperc hátrány
3. Enea Bastianini (olasz, Ducati) 4.789 mp h.
A pontverseny állása 14 futam után (még 4 van hátra): 1. Quartararo 234 pont, 2. Bagnaia 186, 3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 168