A Moto2-nek is spanyol a bajnoka

A spanyol Esteve Rabat nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto2 kategóriájának idei szezonját, mivel az utolsó előtti, vasárnap rendezett Malajziai Nagydíjon harmadikként ért célba, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben.

A MotoGP-ben a világbajnoki címét már két héttel ezelőtt, Japánban megvédő spanyol Marc Márquez diadalmaskodott Sepangban, és ez volt az idei 12. futamgyőzelme, amivel beállította az ausztrál Mick Doohan 1997-es rekordját. Ha a 21 éves Márquez a szezonzáró valenciai versenyen is győz, akkor megdönti az egy idényen belül aratott részsikerekre vonatkozó csúcsot. Márquez malajziai diadala bebiztosította a konstruktőri vb-trófeát a Hondának.

A Moto3 géposztályban az idényzáró futamon dől majd el a vb-cím sorsa, Marc Márquez öccse, Alex ugyanis csak ötödik lett Malajziában, míg összetettbeli legnagyobb riválisa, az ausztrál Jack Miller másodikként ért célba, ezzel 11 pontra csökkentette hátrányát.