Urrutia nyerte a második WTCR-futamot

Michelisz a negyedik lett.

Az uruguayi Santiago Urrutia nyerte meg, míg legjobb magyarként Michelisz Norbert a negyedik helyen zárta vasárnap a második, fordított rajtrácsos futamot a túraautó-világkupa (WTCR) Hungaroringen rendezett idei harmadik fordulójában.

A pole pozícióból ezúttal Urrutia (Lynk&Co) indult, mögüle a Zengő Motorsport Cupráját vezető, 2012-ben világbajnok brit Rob Huff, valamint az argentin Néstor Girolami (Honda) rajtolt a második, illetve a harmadik helyről, és ez a sorrend a célig nem változott. Miként a 2019-ben világkupa-győztes Michelisz (Hyundai) is végig megőrizte a negyedik pozíciót.

Nagy Dániel (Cupra) a 12., míg Tassi Attila (Honda) a 14. helyről kezdte a versenyt a 17 fős mezőnyben. Nagy számára azonban gyorsan véget ért a körözés, miután páran egymásnak mentek, ő volt a dominó végén az, aki mind közül a legrövidebbet húzta: elrepült az egyik kereke. A boxig ugyan így is eljutott még a magyar versenyző, onnan azonban már nem tudott kijönni. A viadal felénél a marokkói Mehdi Bennani ütközött a francia Yvan Mullerrel, és miután előbbinek kitört az egyik első kereke, feladta a küzdelmet, az eset miatt pedig rövid időre megakasztotta a versenyt a biztonsági autó.

A 14 körös futamban Tassi a 14. helyen végzett, így az első futamhoz hasonlóan pontot szerzett. A következő verseny Spanyolországban lesz június 25-26-án.

Borítókép és fotók: Tóth Zsombor / Sport365