Forma-1 / Motorsport

Ausztrál Nagydíj – Talmácsi 21. az első szabadedzésen

A többi kategória edzéseinek csúszása miatt a Moto2-esek tréningje is két órával később kezdődött Phillip Islanden. Az aszfalt ekkorra már nagyrészt felszáradt, azonban az idő továbbra is szeles, az aszfalt pedig mindössze 12 fokos volt.

Az edzés elején a legtöbb pilóta még a bokszban maradt és csak néhányan tettek meg pár kört. Ekkor az előző futamot megnyerő Roberto Rolfo futotta a legjobb időt. Az igazi „verseny” csak negyed óra elteltével kezdődött meg. Rolfo visszacsúszott, Talmácsi pedig feljött a második pozícióba. A pálya állapotával együtt folyamatosan javultak a köridők is. Az élbolyba ugrott Gadea, Abraham, Pons és Maxwell is.

A tréning 20. percéig Talma a legjobb pozíciókban tartózkodott, ekkor azonban többen is jobb köridőt teljesítettek. Félidőhöz közeledve De Angelis, majd Bradl vették át a vezetést, Gábor pedig a 8. helyre csúszott vissza. Ahogy tovább javultak a körülmények, úgy a köridők is egyre jobbak lettek. Sajnos ez alól kivételt jelentett Talmácsi, aki az edzés utolsó harmadának kezdetén már a 19. pozícióban állt.

Az utolsó 10 percben következtek igazán az izgalmak, ugyanis először a vezetést átvette Redding, majd De Angelis visszavágott. Nieto futott egy kitűnő utolsó kört, ezzel felkapaszkodott a 3. helyre, Iannone pedig 20 pozíciót javítva az 5. helyen zárta a gyakorlást. Talma végül a 21. helyen fejezte be az edzést. Remélhetőleg a holnapi időmérő jobban sikerül majd a magyar motorosnak.