Tenisz

Australian Open: Murray hatalmas küzdelem után legyőzte Federert és döntős

""

ELŐZMÉNYEK
Az elmúlt tíz évben nem sok olyan mérkőzés volt, ahol Roger Federer nem esélyesként lépett pályára. A 31 éves, 17-szeres Grand Slam-győztes svájci klasszis tavaly ötször találkozott az immáron szintén GS-bajnok brit teniszezővel, és bár az év elején Dubajban, valamint Wimbledonban a fináléban legyőzte őt, az olimpiai döntőt simán elbukta ellene, hogy aztán a vb-n megint nyerjen.

Murray kirobbanó formában van gyakorlatilag a tavalyi wimbledoni verseny óta, az olimpián és a US Openen ő győzött, és bizony minimum ugyanolyan esélyesnek számít a mai napon, mint svájci ellenfele.

Az összmérlegüket figyelembe véve Murray 10-9-re vezet Federer ellen, ám a GS-meccseket figyelembe véve 3-0 a svájcinak.

Murray simán egyenlített, 1:1
Négy bréklabdát megint hárított a svájci, az ötödiket azonban kihaszálta a brit, így nála az előny, 2:1
Murray 40:0-ről bréklabdához engedte jutni Federert, ám végül hozta az adogatását, 3:1
Love game a korábbi világelsőtől, 3:2
Murray ha döcögősen is, de ezúttal bréklehetőség adása nélkül hozza a szerváját, 4:2
Két bréklabdája volt Murraynek, a svájci azonban fordított, így nyitott marad a játszma, 4:3
Simán, semmire hozza adogatását a skót, Federer a szettben maradásért kell adogasson, 5:3
A volt világelső hozza a szerváját, így ott a nyomás a skóton, ki kell szerválnia a szettet, 5:4
Murray ötből négy első szervát beütve hozza az adogatását, ezzel az első szettet, 6:4

2. játszma
– Ezúttal is Federer kezdte a szerválást, ha nehezen, de hozta az adogatását, 0:1
Murray továbbra is magabiztosan adogat, 1:1
Federer majd egy óra után beüti az első ászát, most neki is feljavult az adogatása. 1:2
Murray simán hozza a szerváját, 2:2
0:30-nál komoly bajba is kerülhetett volna a svájci, de a skót tenyerest rontott, onnan pedig fordított, így nála az előny. 2:3
Harminc mindig eljutott Federer, Murray azonban higgadt maradt és egyenlített, 3:3
A svájci is magabiztos, 3:4
Murray szenzációsan adogat, újabb két ászt vert, 4:4
Federernek is jönnek most a szervák, 4:5
Egy halovány lehetősége volt Federernek hogy szorossá tegye a játékot, de Murray végül simán szettben marad, 5:5
Federer ismét odarakja a nyomást a skótra, mivel könnyedén hozza az adogatását, 5:6
Murray megint üt két ászt, így jöhet a tie-break! 6:6
Rögtön három minibrékkel indult a rövidítés, aztán Federer hozta a saját pontjait, így 4-2-nél jött a térfélcsere. Federer két labdamenetet is eltékozolt, így megint egyenlő volt (4-4). Ennek ellenére a svájci jutott először szettlabdához, ráadásul adogatóként, és meg is csinálta, így egyenlített! 6:7

3. játszma
– Ezúttal Murray kezdte adogatással a szettet, és hozta a szerváját, 1:0
0:30-cal és bréklabdával is szembesülnie kellett Federernek, ám végül behúzta a játékot és egyenlített, 1:1
Sima adogatójáték a skóttól, noha Federer láthatóan agresszívabban fogd mint eddig. 2:1
Federer is gond nélkül nyeri a szervagame-jét, 2:2
Murray kicsit szenvedve hozta most a szerváját, de hozta, és csak ez számít. 3:2
Federer három bréklabdával kellett szembesüljön, a másodikat ki is használta Murray, így 4:2-re vezet a skót
– A skót melléteszi a maga szervajátékát is, így Federer a szettbenmaradásért fog adogatni, 5:2
Federer hozza az adogatását, megint kisebb nyomás Murray-n, 5:3
Ez most nem nagyon zavarta a skótot, hozza a harmadik szettet, ezúttal 6:3-mal. A korábbi világelső kapaszkodhat…

4. játszma
– Federer kezdte az adogatást, nem játszott jól, de bréklabdát hárítva valahogy behúzta a szerváját, ez pedig nagy lökést adhat neki. 0:1
Murray 30:30-ig engedte a svájcit, aztán behúzta a szerváját. Fontos volt. 1:1
Federer simán hozza a maga szerváját, 1:2
A svájci három, egymás utáni bréklabdához jutott, végül a harmadikat sikerült megcsinálnia, így a meccs során először elvette a fejben kicsit összeeső skót riválisa szerváját. 1:3
Most belelendült Federer, 1:4
Murray azért hozza a szerváját, így szettben marad. 2:4
Federer simán elbukja a szerváját, így Murray egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz. 3:4
A svájci megint eljutott bréklabdáig, ziccert üthetett rá, hibázott, Murray pedig nagy küzdés után behúzta a game-et. 4:4
0:30 volt Federer adogatásánál, de a svájci két jó szervával egyenlített, majd befejezte a játékot, 4:5
Semmire nyeri Murray a szerváját, így szettben maradt. 5:5
0:30 után ezúttal három bréklabda következett, de Murray már az elsőt kihasználta, így adogathat a meccsért. 6:5
Elképesztő, Federer visszajön!!! Zseniálisan játszott a svájci, Murray "csak" jól, ez pedig nem volt elég! Pedig 30:15-je volt a skótnak… 6:6
Megint gyors minibrék-váltással kezdődött a rövidítés, majd megint 4-2-nél volt a térfélcsere. Federer egy óriási adogatásfogadás után kiszerválta a szettet, jöhet a döntő játszma! 6:7

5. játszma
– Murray megnyeri az első adogatását, 1:0
Federer elveszíti az adogatójátékát rögtön az utolsó szett elején, 2:0
Federer láthatóan fáradt, lemarad a labdákról, Murray máris 3:0-ra vezet.
– A svájci hozza a következő szervajátékát, ezzel maradt még reménye. 3:1
Fogadóként sok esélye nem volt, semmire nyerte az adogatását a skót, 4:1
Love game a túloldalon is, 4:2
Nem remeg meg Murray keze, megint egy játékra kerül a döntőtől. 5:2
Federer elveszíti az adogatását, ezzel pedig a meccset, Andy Murray bejutott élete második Australian Open-döntőjébe! 6:2. Ezzel az is eldőlt, hogy jövő héttől Murray megelőzi a világranglistán Federert, és feljön a második helyre.