Tenisz

Australian Open – Kim Clijsters nyerte a női egyes küzdelmeit

A belga Kim Clijsters győzelmével ért véget az Australian Open női egyesének a döntője. A kínai Li Na az első szettet elvitte, de a lélektani előnyt nem tudta kihasználni, így a huszonhét esztendős Clijsters először nyert Ausztráliában.

Clijsters hatalmas tempóban kezdett, nagyon biztosan nyerte a saját adogatását, majd „semmire” elvette az ekkor még kissé megszeppentnek tűnő kínai szervajátékát. Li Na nagyon gyorsan összeszedte magát: kemény játékkal megfuttatta a belgát, visszavette, amit elveszített, majd kiegyenlített. Sőt 3:3-nál egyre jobban belelendült az ázsiai teniszező, kihasználta riválisa megingását és 4:3-as vezetéshez jutott. Li nagy csatában tovább növelte az előnyét, majd 5:3-nál két szettlabdához jutott (15-40), és a másodikat egy pazar elütéssel értékesítette. A szett 38 percig tartott, Li 12, míg Clijsters 10 önhibát vétett, ám a nyerő ütések tekintetében a kínai volt a jobb (7-3).

A folytatásban ismét a belga kezdett jobban. A kínainak volt ugyan esélye, hogy megnyerje a második szett nyitójátékát, ám lehetőségeit elpuskázta, s végül egy kettőshibának „köszönhetően” Clijsters hozta a gémet. Li Na azonban ezúttal sem hagyta, hogy ellenfele érvényesítse előnyét, Clijsterst hibákra késztette és kiegyenlített. A „furcsa” meccsen aztán előbb a belga vette el ellenfele adogatását, majd a kínai tette ugyanezt, így négy – az első szettel együtt hat – gém után még egyikük sem tudta hozni a saját szerváját (2:2). Végül is Li Na törte meg az addigi „gyakorlatot”, és ha nehezen is, két bréklabdát hárítva sikerült megnyernie saját adogatójátékát, s 3:2-es vezetéshez jutott. Clijsters gyorsan kiegyenlített, majd – remek játékkal – brékelte a kínait, aztán megnyerte a saját adogatását (5:3), és a kínainak a szettben maradásért kellett szerválnia. A belga egyre jobban és keményebben játszott, s újabb 53 perc elteltével játszmalabdához jutott, amit sikerült értékesítenie (6:3). Kezdődhetett minden „elölről”.

A meccset eldöntő utolsó felvonásban (34 perc) újra a belgáé volt az első játék, sőt simán brékelte ellenfelét és 2:0-ás előnyhöz jutott. Li azonnal válaszolt, kihasználta Clijsters kisebb megingását (2:1), ám ezt követően újra elveszítette az adogatását, a belga pedig nullára hozta a sajátját (4:1). Így már csak két gém hiányzott ahhoz, hogy a bilzeni születésű belga begyűjtse negyedik GS-diadalát. Ezt követően mindketten nyerték a szervájukat (5:2) és Linek további 27 perc elteltével már a meccsben maradásért kellett adogatnia. Ez még sikerült, ám a következő játékban Clijsters három meccslabdához jutott és az elsőt értékesítette, diadala nyomán pedig hétfőtől ő a második a világranglistán.

A nyerő ütések tekintetében Li Na volt az eredményesebb (24-22) és a ki nem kényszerített hibák összevetésében is ő volt a „jobb” (40-22).