Aubameyang 44 játékperc alatt négyet lőtt – VIDEÓ!

""

Aubameyang kétszer is az üres kapuba guríthatott az első félidő első felében, aztán két remek lövése után alakult 0-4-re az állás – már a 48. percben. A gaboni kiosztott egy gólpasszt is a fiatal Ousmane Dembélének.

A másik oldalon Nico Müller is remekelt, hintett egy duplát. A vége 2-5.

Aubameyang egyébként a német góllövőlista élére állt, új mérlege 9 meccs, 11 gól a Bundesligában (14 meccs, 14 gól a teljes fociszezonban).

A bajorok korán hátrányba kerültek az őket üldőző meglepetéscsapat, a 29 éves Julian Nagelsmann irányította Hoffenheimmel szemben az Allianz Arenában, és csak az egyenlítésre futotta erejükből, méghozzá egy öngólnak köszönhetően.

A vendégek magyar légiósa, Szalai Ádám a kispadról nézte végig a meccset.

Kleinheisler László 75 percet kapott a Leverkusenben vereséget szenvedő Darmstadt együttesében.

Bundesliga, 10. forduló, szombati játéknap:
Bayern München-Hoffenheim 1-1 (Zuber 34. – öngól, ill. Demirbay 16.)
Hamburg-Dortmund 2-5 (N. Müller 55., 81., ill. Aubameyeng 4., 23., 27., 48., O. Dembélé 76.)
Freiburg-Wolfsburg 0-3 (Gomez 41., 53., R. Rodriguez 86.; kiállítva: Günter 85., Freiburg)
Ingolstadt-Augsburg 0-2 (Bobadilla 85., Altintop 90.; kiállítva: Levels 89., Ingolstadt)
Leverkusen-Darmstadt 3-2 (Calhanoglu 32., Brandt 56., Aranguiz 69., ill. Colak 47., Vrancic 85.)