Magyar foci

Artner Tamás: megverették a csapatomat Kecskeméten

""

Az első félidő legfontosabb eseménye az volt, hogy a 44. percben vezetést szerzett a Haladás: Iszlai Bence bal oldali beadását követően az öt és felesen helyezkedő Forró Gyula a jobb oldali kapufára lőtte, a kipattanót Nagy Dániel közelről az üres kapuba továbbította (0-1). A 46. percben Simon Ádám megkapta második sárga lapját, a Haladás emberhátrányban folytatta a meccset. A vendégek sokáig tíz emberrel is tartották az előnyt, de a 84. percben egy előreívelt labdát Tarabai fejelt a jobb alsó sarokba (1-1). A kecskemétiek az utolsó pillanatokban a győztes találatot is megszerezték, egy jobb oldali szöglet után kialakult kavarodásban Francis Litsingi elé pattant a labda, a csatár közelről talált a hálóba (2-1).

Horváth Ferenc -akivel a Kecskemét hibátlan a bajnokságban- úgy látta, csapata megérdemelt sikert aratott: "Szép játék a labdarúgás, mert többféleképpen lehet látni. Én nem úgy látom ahogy kollégám, szerintem az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, uraltuk a mérkőzést. Másodikban egy más játék zajlott, a Haladás szervezetten védekezett, belőlünk pedig hiányzott egy kis kreativitás és frissesség elöl. Mindent egybevetve nagyot küzdöttünk és megérdemeltnek tartom a sikert."

Artner Tamás, a vendégek mestere a bírót hibáztatta a vereség miatt: "Nehéz ilyenkor mit mondani, nem voltam még ilyen helyzetben. A játékvezetők tulajdonképpen „megverették” csapatomat. Maximálisan felkészültünk, kiállítás után is rendeztük sorainkat. A csapat nagy szívvel tette a dolgát, mennünk kell előre ezek után is. Nehéz lesz, mert több játékosunk is sárga lapos gondokkal küzd a mai lapok miatt."