Angol foci

Arteta: Ezek alapján 100 PL-meccsen számítok 10 a 11 elleni mérkőzésekre

Kép forrása: Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images

Az Arsenal 2-2-es döntetlent játszott a Manchester Cityvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League ötödik fordulójában. Az Ágyúsok rosszul kezdték a találkozót, Haaland 9. percben esett góljával már hamar vezetett a címvédő. Azonban Calafiori bombájának és Gabriel fejesének köszönhetően még az első félidőben fordított a londoni együttes. Michael Oliver, a meccs játékvezetője, hat percet hosszabbított az első játékrész végén, de az 53. percig engedett az eseményeket és a félidő végén kiosztott egy piros lapot is.

„Ez egy csoda volt”

Leandro Trossard rúgta el a labdát és kapta meg a második sárga lapját, így Declan Rice 3. fordulóban esett piros lapja után megint labdaelrúgás miatt állítottak ki egy Arsenal-játékost. A Manchester City pedig ebből adódóan igen domináns játékot nyújtott a második félidőben, 90%-ban náluk volt a labda és 27 lövésük volt, de csak a 98. percben sikerült egyenlíteni, az Ágyúsok majdnem kivédekezték. Mikel Arteta, a csapat menedzsere pedig érthetően hangot adott csalódottságának.

„Ha valaki focizott már életében vagy bármilyen más sportot játszott, az tudhatja, hogy az ilyen mindig benne van, előfordul és azt gondolom jogtalan büntetni. Leandro alig egy másodperccel a sípszó után rúgta el labdát, körülbelül mire meghallotta, esélye sem volt megállítani a mozdulatsort. Az előzőnél, Doku jóval később tett így, ő nem kapott sárga lapot” – nyilatkozta a spanyol mester.

Jogos kritika?

Arteta hozzátette: „ez már a második eset nálunk. Nem is akarom kommentálni, nem is nekem kell foglalkozni ezzel, így is nagy bajban vagyok már. Ha ez így megy, azt gondolom 100 olyan PL-meccs lesz ebben a szezonban, amikor 10 a 11 ellen játszanak majd, vagy 10 a 10 ellen, vagy 9 a 10 ellen” – kritizálta a játékvezetést az Arsenal trénere. A rutinos szakvezető arra gondolt, hogy az ilyen időhúzások és labdaelrúgások folyamatosan benne vannak a mérkőzésekben.

Mindenesetre a két csapat 2-2-es döntetlennel zárt, az Ágyúsok 2015 óta nem tudtak nyerni idegenben a City vendégeként, ehhez most nagyon közel kerültek, de be kellett érniük a döntetlennel, amivel a címvédő továbbra is vezeti a Premier League tabelláját.