Copa América

Argentínának sikerült a címvédés a Copa Américán

Kép forrása: Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Argentína a hosszabbításban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte Kolumbiát a Copa América fináléjában és ezzel 16. alkalommal hódította el a sorozat trófeáját.

Botrányosan kezdődött dél-amerikai kontinenstorna döntője, hiszen a rendezési káosz miatt majdnem kilencven perc késéssel indult útjára a labda Miamiban a Copa América fináléjában. Mert a jeggyel rendelkezők nem jutottak be, a jegy nélküliek pedig nem akarta kimenni a stadionból.

A mérkőzést aztán Álvarez rögtön góllal nyithatta volna, de mellé lőtt. Majd Cordoba kapufája következett, de már kolumbiai oldalon.

Az első félidő legnagyobb helyzete Jefferson Lerma előtt adódott, de Martinez bizonyította azt, amit az Aston Villában hétről-hétre. Remek mozdulattal hárított.

A fordulás után megélénkült a találkozó. Santiago Arias helyzete volt az első. Majd az utolsó válogatott meccsén pályára lépő di Maria puskázott el egy hatalmas lehetőséget, pedig ezzel méltón ünnepelhette volna a búcsúját. Tíz perccel később ismét közel állt a gólhoz, de ekkor hárítani tudott Vargas.

A 66. percben aztán az első félidőben megsérülő Messit le kellett cserélni, aki elsírta magát, amiért így ért véget a fináléja.

A helyette csereként beálló Nicolas Gonzalez viszont gólt lőtt. Szépséghiba, hogy mindezt les előzte meg. Igaz nem ő, hanem a passzot adó Taglafico volt előrébb, mint kellett volna.

Nicolas Gonzalezt a hajrában már nem les, hanem saját maga akadályozta, amikor di Maria passza után nem találta el a kaput.

Így a rendes játékidőben maradt a 0-0, vagyis jöhetett a Copa Américán az első hosszabbítás, hiszen ráadást csak a döntőben rendeznek a dél-amerikai kontinenstornán.

A kétszer 15 perc java részében aztán úgy tűnt, hogy jönnek majd a büntetők egészen a 96. percig. Ekkor ugyanis beállt Lautaro Martinez.

Az Inter játékosa első helyzeténél még pontatlan volt, de 112. percben már tökéletesen lépett ki a védők közül és Lo Celco passzából megszerezte a vezetést Argentínának. Egy tökéletes assziszt után egy parádés befejezés, amivel el is dőlt a trófea sorsa.

Kolumbiának már nem volt ereje egyenlíteni, így Argentína történelmet írt, hiszen ez volt a 16. alkalom, amikor megnyerte a tornát. Messi és di Maria pedig utolsó Copa Américáját győzelemmel zárta.