Argentína megindult felfelé: győzött Kolumbiában

""

A sérülését követően csak hétfőn edzésbe állt Lionel Messi, továbbá Carlos Tevez és Sergio Agüero nélkül felálló argentinok győzelmet érő gólját Lucas Biglia szerezte a 20. percben a Barranquillában rendezett mérkőzésen.

Javítottak helyzetükön az eddig szintén nem remeklő brazilok is, akik Salvador de Bahíában magabiztosan győzték le Peru válogatottját. Továbbra is eredményesen futballozik ugyanakkor az ecuadori együttes, amely a negyedik – venezuelai – mérkőzését is megnyerve pontveszteség nélkül áll az élen.

A tízcsapatos mezőny első négy helyezettje kijut a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat az óceániai térség harmadik selejtezőkörének továbbjutójával.

A 4. fordulóban:
Kolumbia-Argentína 0-1 (Biglia 20.)

Brazília-Peru 3-0 (Douglas Costa 22., Renato Augusto 57., Filipe Luís 77.)

Uruguay-Chile 3-0 (Godín 23., Á. Pereira 61., M. Cáceres 65.)
Paraguay-Bolívia 2-1 (Lezcano 62., Barrios 65., ill. Duk 60.)
Venezuela-Ecuador 1-3 (Josef Martínez 84., ill. Fidel Martínez 15., Jefferson Montero 23., Felipe Caidedo 60.)