Magyar foci

Anglia a magyar játékosok temetője – Légióskörkép

Szerkesztőségünk összegyűjötte, kik azok a jelenlegi magyar labdarúgók, akiknél már-már megérett a csapatváltásra az idő. Elsőként utazzunk Angliába, ahol több honfitársunk is szerepel. A Premier League-ben és az nPower Championshipben kilenc futballista rúgná a labdát, ha játszana. Jobbára ugyanis csak padoznak a fiúk.

Premier League

""

Buzsáky Ákos (Queens Park Rangers, középpályás, 5/0)

A Premiershipben talán a szezon előtt sokat hezitáló Buzsáky Ákos (Queens Park Rangers) játszik a legtöbbet. A nyári szünetben bizonytalan volt a magyar középpályás saját jövőjét illetően klubjánál, de aztán maradt és egyelőre úgy néz ki, nem döntött rosszul. Bár 14 bajnokin csak 5 alkalommal lépett pályára, mégis a legstabilabb magyar Prermier Leauge-légiósnak mondható. Jól járhat, ha marad csapatánál.

""

Fülöp Márton (West Bromwich Albion, kapus, 0/0)

Fülöp Mártonnál már teljesen más a helyzet, aki Gera Zoltánnal érkezett a West Bromwich Albionhoz. A kapus ősszel mind a 14 bajnokin padozott, mondhatni vár a lehetőségre. Talán jót tenne neki a váltás, védenie kellene, de nagyon.

""

Gera Zoltán (West Bromwich Albion, középpályás, 3/0)

Gera Zoltán esete sajnos ismert, a középpályás visszatérését követően szinte azonnal megsérült és nagyon hosszú kihagyásra fog kényszerülni. Jól sikerült Gerzson visszatérése, kezdett formába lendülni, gólpasszt is adott, de a lehető legrosszabbkor jött újabb sérülése.

Somogyi Csaba (Fulham FC, kapus, 0/0)

A magyar kapus kifejezetten Martin Jol kívánságára érkezett Angliába, de minek? A holland vezetőedző ugyanis teljesen megfeledkezett a magyar kapusról leigazolását követően. Gyakorlatilag még az első csapat közelébe sem nagyon kerül Somogyi Csaba. Torma Gábornak, a játékos menedzserének szorgalmaznia kellene legalább a kölcsönadását.

""

Bogdán Ádám (Bolton Wanderers, kapus, 1/0)

A 24 éves magyar-válogatott kapus ebben az idényben eddig egyszer állhatott a csapat kapujába, amikor nagyon kitömte a Boltont a Chelsea. A csapat menedzsere, Owen Coyle nem hibáztatta a kapust a kiadós vereség miatt, de biztos, hogy az eredmény közrejátszik abban, hogy Bogdán Ádám a szezon többi meccsén csak a kispadig jutott. Többször elmondta, hogy jól érzi magát a Boltonnál, de mindenféleképpen kellene neki a meccsrutin.

nPower Championship

""

Priskin Tamás (Derby County, támadó, 3/1)

A magyar támadó két hete került kölcsönbe a Derby Countyhoz, mivel az Ipswichnél nem számítottak rá. Jót tett neki a váltás, három meccsen eddig egy gólt szerzett és rendszeresen játszik.

""

Gulácsi Péter (Hull City AFC, kapus, 10/0)

Hetek óta Gulácsi Péter nevével kezdődik a Hull City kezdőtizeneggye. Ez nagyon jó hír, hiszen a 21 éves kapus régóta vár a lehetőségre. Jó helyen van a Hullnál.

Kurucz Péter (West Ham United FC, kapus, 0/0)

A 23 éves kapus a keretbe sem tud kerülni a West Hamnél, amely egyébként összesen hét kapust foglalkoztat, így nem csoda, hogy Kurucz nem tud odaérni az első csapathoz. A kölcsönadás jót tenne neki, abszolút nincs meccsrutinja.

Futács Márkó (Portsmouth FC, támadó, 5/0)

A hórihorgas magyar támadó eddig öt alkalommal lépett pályára a Portsmouthban. Gólt nem szerzett. Teljesítményével nem tudta meggyőzni Michael Appleton vezetőedzőt. Egy másik csapatnál talán több lehetősége lenne a bizonyításra.

""A főszerkesztő véleménye: Az Angliában játszó légiósaink helyzete akár katasztrófaként is aposztrofálható, hiszen ha a számok mélyére nézünk, akkor kiderül, hogy az 50%-os meccsrészvételi arányt csupán egyetlen egy magyar labdarúgó tudta teljesíteni az idény eddigi részében. Ez különösen szomorú, hiszen több válogatott labdarúgónk is a szigetországban szerepel. Gera Zoltánt kiemelhetjük, hiszen ő sérülések miatt nem játszott korábban és most sem. A kilenc labdarúgóból öten is jobban járnának, ha a mostani átigazolási időszakban csapatot keresnének maguknak és a váltás mellett döntenének. Akár végleg, akár  kölcsönben. Folyamatosan azt halljuk idehaza, hogy mennyit fejlődött a magyar labdarúgás. Nos, az angol tapasztalatokkal felvértezve kérdezem, hol látható az említett fejlődés? Ugyanis van egy olyan sejtésem, hogy a következő cikkeinkben sem fogunk tudni másról írni, minthogy nem játszanak a magyarok Európában! A fentiek tükrében talán vállalható kijelentés, hogy a Premier League és a Championship jelenleg nem a magyar futballistáknak való.