Tenisz

Andy Murray meghódítaná a világot

""

Andy Murray-ről szóltak az elmúlt hónapok. A huszonöt esztendős brit teniszező augusztus elején, a londoni olimpián egyesben aranyérmet, míg vegyes párosban ezüstérmet szerzett. Josiah Ritchie 1908-as ötkarikás sikere után nyert ismét brit teniszező olimpiai-bajnoki címet. Szeptemberben, pedig profi pályafutása első Grand Slam-tornagyőzelmét könyvelte el. Mint ismert a US Open döntőjében a címvédő Novak Djokovicsot győzte le. Az utolsó brit GS-tornagyőztes Fred Perry volt, aki az 1936-os US Opent nyerte meg.

A pályafutása során több mint 23 millió dollárt összeütögető Murray-nek két célja van a jövőre nézve. Az egyik, hogy világelső legyen. Amennyiben tejesíti e célját, azzal történelmet fog írni, ugyanis ő lehet az első brit származású teniszező, aki felér az ATP világranglistájának a csúcsára. Érdekesség, hogy a jelenlegi edzője, Ivan Lendl 270 héten keresztül vezette a ranglistát.

A legfontosabb célja, hogy megnyerje a Wimbledont. Murray idény bejutott a GS-torna döntőjébe, de ott vereséget szenvedett Roger Federer-től. Az utolsó brit teniszező, aki megnyerte a Wimbledont Fred Perry volt. Az 1936-os fináléban a német Gottfried von Crammot győzte le. Érdekesség, hogy Murray kijelentette, hogy nem akar Sir Andy lenni.