Bajnokok Ligája

Ancelotti szerint tisztességes eredmény született

Kép forrása: Getty Images

A Real Madrid kikapott a Liverpooltól, de csapat olasz vezetőedzője a találkozó után teljesen reálisan értékelte a látottakat.

 „Tisztességes eredmény született. Nehéz meccs volt ez nekünk, de jól játszottunk. Annak ellenére, hogy az ellenfelünk nagyon jó formában van. A végeredmény abból szempontból másodlagos, hogy egy esetleges győzelemmel is nehéz lett volna bebiztosítani a nyolc közé jutást.”

Ami fontos – folytatta a Real Madrid vezetőedzője-, hogy ismét úgy játszunk, ahogy szeretnénk. De a sérültlistánk már más kérdés. Jól játszottunk az első félidőben. Egységesen és jól védekeztünk. Az átmenetek jók voltak, de az utolsó labdáknál rendre rosszul döntöttünk. Büntetővel kiegyenlíthettük volna, de javítani fogunk a maradék három mérkőzésen.”

Ancelotti nyilvánosan kiállt Kylian Mbappé mellett, akinek a büntetőjét a Liverpool kapusa, Caoimhin Kelleher kivédte 1-0-ás állásnál.

„Kylian Mbappét mindenki támogatja, és hamarosan kilábal ebből a nehéz időszakból. Ő egy rendkívüli játékos, türelmesnek kell lennünk vele. Jól van, és jól alkalmazkodik az új csapatához.”

A Realnak viszont ezután sem lesz könnyű dolga, hiszen a következő fordulóban az Atalanta vendége lesz.