Nemzetközi labdarúgás

Ancelotti megerősítette, hogy valóban tárgyalt a brazil válogatott irányításáról

Carlo Ancelotti, megerősítette, hogy tárgyalt a Brazil Labdarúgó Szövetséggel a Selecao azaz a brazil válogatott irányításának átvételéről, de azt mondja, hogy a Real Madrid mindig is prioritása volt.

A Real Madrid 2024-es pályára lépése előtt Ancelotti megtartotta az idei év első sajtótájékoztatóját azóta, hogy aláírta az új, 2026-ig szóló szerződését a klubbal.

„Nagyon boldog vagyok. Egyszerűen és gyorsan ment, nem voltak nézeteltérések" – meséli.

"Értékelem, hogy a klub folytatni szeretné a munkámat. Nem siettem el semmit. A klub most akarta ezt megtenni, mert valószínűleg úgy gondolják, hogy jó az a munka, amit itt együtt végzünk. Ahogy mondtam, nagyon boldog vagyok. De nem ez számít sikernek, hanem az, hogy meccseket nyerünk, és mi erre fogunk törekedni" – jelentette ki az olasz szakember.

Ancelotti korábban már elárulta, hogy szerinte a Real Madrid lesz az utolsó csapata, amit irányítani fog. De azt is megjegyezte, hogy nincs ok arra, hogy már 2026-ban véget érjen edzői pályafutása.

"Igen, ez az utolsó kispadom. De nem kell, hogy 2026-ban véget is érjen. Élvezem, hogy vezetőedző lehetek. Remélem, hogy 2027-ben vagy 2028-ban is még itt lehetek. Szeretnék itt edző lenni. Szeretem Madridot” – mondta Ancelotti.

Megerősítette, hogy beszélt a brazilokkal arról, hogy átvenné a megüresedett posztjukat.

„Az igazság az, mindenki tudja, hogy volt kapcsolatom a CBF korábbi elnökével, aki Ednaldo Rodrigues volt. Szeretném megköszönni neki az érdeklődést. Megtiszteltetés volt, nagyon büszke vagyok rá" – meséli.

„A brazil válogatott irányítására gondolni rendkívül izgalmas, de nem tudom, hogy Brazília akar-e engem 2026-ban, nem tudom. Nem tudom, hogy elégedettek-e a döntésemmel” – hagyta nyitva a kérdést az olasz.

Ancelottinak hónapok óta udvarol Brazília, sőt Rodrigues odáig ment, hogy kijelentette, az olasz szakember idén júniusban átveszi a brazil válogatott irányítását.

Carlo Ancelotti a válaszaival mindig is nyitva tartotta a lehetőségeit, de a braziloknál uralkodó káosz, valamint a Real Madriddal való kiváló szezonkezdet miatt, szinte magától értetődően jött a szerződéshosszabbítása.

Borítókép: realmadrid.com