Angol fociFutball hírek

Amorim védelmébe vette a Manchester United betliző kapusát

Kép forrása: Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

A Manchester United menedzsere, Ruben Amorim úgy tűnik, továbbra is kiáll a kritikák kereszttüzébe került kapusa, André Onana mellett, annak ellenére, hogy a kameruni hálóőr két hibája is döntően befolyásolta a Lyon elleni 2-2-es Európa-liga-mérkőzést.

A United 29 éves hálóőre először a 26. percben hibázott nagyot, amikor rosszul ítélte meg Thiago Almada ívelt szabadrúgását, gyakorlatilag ajándékba adva a vezetést a Lyonnak.

Leny Yoro még a szünet előtt egyenlített, majd Joshua Zirkzee a 88. percben egy szép fejessel megszerezte a vezetést a Manchester Unitednek. Már-már úgy tűnt, hogy meg is nyerik a találkozót. Azonban Onana egy védés után pont a csodagyerek Rayan Cherki elé ütötte a labdát, aki így könnyedén egalizálhatott a hajrában.

Onana bizonytalan teljesítménye ellenére Amorim a meccs utáni sajtótájékoztatón védelmébe vette játékosát:

„Ha egy játékos hibázik, akkor az egész csapat hibázik, úgyhogy így folytatjuk tovább” – mondta a United menedzsere.
Majd hozzátette: „Hogy továbbra is bízom-e Andréban? Igen, keményen dolgozunk és folyamatosan fejlődünk.”