Angol fociFriss hírek

Amorim: Bárkit le tudunk győzni

Kép forrása: Jon Hobley/MI News/NurPhoto via Getty Images

A Manchester United egyre összeszedettebben és magabiztosabban futballozik, de a portugál tréner tisztában van vele, hogy még bőven van hova fejlődniük. A hétvégi Tottenham elleni találkozó újabb bizonyítási lehetőség a Vörös Ördögök számára.

Ruben Amorim a szombati Spurs elleni rangadó előtt állt a sajtó rendelkezésére. A szakember tekint a két 17 pontos gárda összecsapására.

„Úgy érzem, egyre magabiztosabbak vagyunk. Elhisszük, hogy bármilyen meccset megnyerhetünk – és már bizonyítottuk is, hogy képesek vagyunk rá” – mondta a portugál szakember, ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy a fejlődés útja még nem ért véget.

„Az előző mérkőzésen voltak pillanatok, amikor nem azt a csapatot láttam, amelynek minden percben lennünk kell. Tudjuk, hogy még rengeteg dolgon kell javítanunk.”

A menedzser szerint a United mostanra sokkal érettebben reagál a meccsek fordulópontjaira, és bár jelenleg egy jobb periódusban vannak, a cél a tartós formajavulás.

„Képesek vagyunk rá, hiszünk magunkban – de tisztában vagyunk vele, hogy néha még mindig megbicsaklunk. Ezen dolgozunk napról napra.”

A szombati mérkőzés újabb komoly próbatétel az immáron négy mérkőzés óta veretlen MU számára. A Tottenham vendégeként újfent bizonyíthatják, Amorim nem a levegőbe beszélt.