NHL: a Washington csúnyán kiütötte a Floridát

A Washington Capitals 7-1-re nyert a vendég Florida Panthers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján.

A fővárosiak első két lövése gól lett, így Jacob Markström kapust már 3 perc 10 másodperc után le kellett cserélni. Váltótársa, Scott Clemmensen sem volt sokkal sikeresebb, ő hat kísérletből kapott kettőt, így a 9. percben már 4-0 volt az állás.

A Detroit Red Wings 3-0-ra diadalmaskodott az Edmonton Oilers felett, és a két csapat utolsó 11 alapszakasz-mérkőzésén összesen 21 pontot gyűjtött. A Pittsburgh Penguins 1-4-ről nyert 5-4-re a pennsylvaniai rivális Philadelphia Flyers ellen.

A címvédő Los Angeles Kings 5-2-re kikapott a Dallas Starstól, így megszakadt a hat hazai sikerből álló sorozata. A nyertes csapat cseh sztárja, Jaromir Jagr kétszer talált be, így NHL-es pályafutása 674. gólját is beütötte, amivel az örökranglista tizedik helyén áll.