Kétszeri hosszabbítás után szépített a Dallas

A hatodik összecsapásra magyar idő szerint kedd hajnalban kerül sor.

Kétszeri hosszabbítás után a Dallas Stars 3-2-re nyert a Tampa Bay Lightning ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) edmontoni döntőjének ötödik mérkőzésén, így 3-2-re szépített a Stanley Kupáért folyó párharcban. A 35 éves Corey Perry kétszer, a 36 esztendős Joe Pavelski egyszer volt eredményes.

A két együttes egy nappal korábban is megmérkőzött, akkor hosszabbítás után a Lightning diadalmaskodott. A döntők történetében egyszer, 1942-ben fordult elő, hogy egy csapat 1-3-ról fordítson. Akkor a Toronto Maple Leafs úgy nyert 4-3-as összesítéssel, hogy az első három felvonást elveszítette a Detroit Red Wings ellen.

A mérkőzés elején a Tampa emberelőnyben többször veszélyeztetett, ám a 18. percben a Dallas szerzett vezetést, a cserepadról lendületben érkező Perry lőtt a jobb felső sarokba. Még a szünet előtt az orosz Nyikita Kucserov lövését védte bravúrosan botoskesztyűvel a honfitárs, Anton Hudobin.

(Kép: Bruce Bennett/Getty Images)

A 25. percben Ondrej Palat remekül kerülte meg védőjét és cselezte ki a Stars kapusát, így egyenlített. Andrej Sekera, a texasiak szlovák védője megsérült, de hosszú ápolást követően visszatérhetett.

A harmadik felvonásban Joe Pavelski ajtó-ablak helyzetben hibázott és a túloldalon büntetett a Lightning: Brayden Point tálalt a második hullámban érkező védő, Mihail Szergacsjov elé, aki takarásból, a kapuvas segítségével talált be.

(Kép:Bruce Bennett/Getty Images)

Minden erejét mozgósította az "életben maradásért" küzdő Dallas, és ugyan előbb kihagyott egy emberelőnyt - ekkor Andrej Vaszilevszkij lábbal védett nagyot -, ám az 54. percben már nem tudott menteni: Pavelski a lecsorgó pakkot emelte a léc alá. A 36 éves csatárnak ez volt a 61. playoff-gólja, amivel az egyesült államokbeli hokisok között az örökrangsor élére került, megelőzve a legendás Joe Mullent, míg idei 13. rájátszás-találata "korrekord".

A hirtelen halál első felvonásában hősiesen védekezett a Dallas - 19 perc elteltével lőtt kapura -, Kucserov és Tyler Johnson viszont eldönthette volna a sorozatot. A második ráadásban aktívabb volt a Stars, és ez meghozta a sikert. A 90. percben a kapu elé belőtt korongra Perry reagált a leggyorsabban, és nagy nehezen, a védők szorításában a gólvonal mögé csúsztatta.

A Tampánál (280 perc) többet eddig egyetlen csapat sem játszott a rájátszásban hosszabbításban az NHL fennállása során.

A meccs összefoglalója:

A hatodik összecsapásra magyar idő szerint kedd hajnalban kerül sor, ugyancsak Edmontonban.

Stanley Kupa, döntő, 5. mérkőzés:
Tampa Bay Lightning-Dallas Stars 2-3 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 0-1), kétszeri hosszabbítás után

gól: Palat (25.), Szergacsjov (44.), illetve Perry (18., 90.), Pavelski (54.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Tampa javára.

Kép: Bruce Bennett/Getty Images